21. TÚLÉLŐKÉSZLET
Állatorvos-kereső, menhelyek és állatvédők. Elveszett és talált állatok bejelentőhelye.
Állatorvos-kereső, menhelyek és állatvédők. Elveszett és talált állatok bejelentőhelye.
A hobbiállatként tartott kisbárányt úgy elkapta a család kutyája, hogy állatorvosnak kellett összefércelnie. A bárány állítása szerint nem haragszik...
Háziállat TV. Láttad? Olyan, mint a varázsújság a Harry Potterben. Olvasom a cikket és megmozdulnak a képek! Dr. Háziállat, akkor most én kérdezek: a bulldogom beleszeretett egy pincsilányba...
Tódi gazdái arra lettek figyelmesek, hogy a kutyus fájlalja a hátsó lábait, biceg és a lépcsőmászás se megy már úgy neki, mint régen.
Egy csokor vágott virág, a friss rózsa és a tulipán nagyon szépen mutat a vázában, de vigyázat! Kedvenceink is nagyon csábítónak, sőt, ízletesnek találhatják a friss zöldet. Ám egyes virágok veszélyt jelentenek a kutyák és macskák életére! Mindent a szemnek, semmit a mancsnak...
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.
Az állatorvos jól mondja és csak hallgasson rá. Amiket írt, kérdezett nagy általánosságokban kutyákra igaz, de csak nagy általánosságokban.
Kicsit zavaros a kérdése, vagyis az egész története. A "bari" azaz bárány, nem lehet vemhes, mivel juhnak a kicsinyét hívjuk báránynak, "bari"-nak. Ha mégis egy juhról van szó, akkor is zavaros a dolog. Egy anyajuh nem borjat ellik. Nem hogy kettőt, egyet sem. Ha azonban félretesszük a fajmeghatározás nehézkés oldalát, akkor is problémának és nagy gondnak lehet az előjele a "már második napja fáradt és fekszik" tünetcsoport. Magason vemhes, azaz ellés előtt álló anyajuhoknál és teheneknél is egyaránt előfordul a vemhességi ketozis (ellési bénulás) nevű szindróma. Ilyenkor minél hamarabbi állatorvosi segítségre van szüksége a kedvencének. Hívja ki a orvost az állathoz és vizsgáltassa meg a juhot.
A torok- és garatgyulladás kutyáknál sokszor hányással jár. Legtöbbször habos váladékot és néha az ételt is kihányja ilyenkor. Ha széklete van és nem hasmenéses, néhány nap alatt megszűnik a probléma. Ha a hányás nem szűnik meg, általános állapota is romlik, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni a kutyát.
Az altatás és műtét stresszel jár, emiatt lehet rossz emléke az állatnak. Stressz sokféle tünetcsoportban jelentkezhet, csak vizelet-visszatartási problémát nem okoz, legalábbis nála valószínűleg nem… Microchip-beültetés nem okozhat gondot az állatnak, mivel ez egy nagyon kisméretű, szövetbarát anyag, és csak bőr alá van beültetve. Úgyhogy a gyakori vizelésnek és sok vízivásnak más oka lehet. Az állatkórházzal újból kellene beszélni és állatorvosnak megmutatni és megvizsgáltatni. Nem tanácsos keddig várni, mert addigra súlyosbodhat a dolog. Sok oka lehet a gyakori vizelésnek: a húgyhólyag fertőzéses gyulladásától kezdve a vesepanaszokig.