21. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Nem mindenkinek ideális jószág a madárpók, hiszen nem lehet dögönyözni, simogatni, nem dorombol és nem hozza vissza a labdát sem. Nyugodtan gubbaszt a fészkében, és unalmában néha hálót sző.
Egész jól aludtam... Csak az a zöld ne stírölt volna annyira! Olyan rémisztő, ahogy ül és néz...
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
A pontos Rtg-diagnózist fontos lenne ismerni, hogy válaszolni tudjak. Egyébként macskánál nagyon ritka a mozgásszervi probléma, bár perzsáknál valóban gyakoribb lehet. Ha kifejezetten csontsebész specialistához vitték, akkor meg lehet bízni a diagnózisban. A tünetekből itélve (imbolygás) gerincprobléma lehet, ezt én nem operáltatnám, mert nagyon kétes a kimenetele. Ha esetleg csípőizületi betegség, azt elég jól lehet műteni. Esetleg vigyék el más szakemberhez is. Addig is a Rimadyl injekció csodákra képes macskáknál is.
5 nap nagyon rövid idő! Az természetes, hogy fél a höri az új helyen és kézhez sincs még szoktatva. Biztos vagyok benne, hogy türelmes és kedves bánásmóddal hamarosan megszelídül.
Ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ez segíthet! Általában jól kijönnek egymással az együtt tartott macskák, még ha egyneműek, akkor is. Sokszor a játék is lehet olyan durva, hogy sebek is keletkeznek. Előfordulhat viszont, hogy egyikük túlzott dominanciára törekszik, vagy féltékeny, stb. Ennek eldöntéséhez tudni kellene a részleteket (mikor, miért verekszenek, mi váltja ezt ki...), és ha tényleg agresszív magatartásról van szó, akkor csak ezután lehene eldönteni, hogy milyen "kezelés" javítana a helyzeten.
A kutyus nyilván ösztrogénkezelést kapott, mely rutinszerű és elfogadott a kutyák esetében a vemhesség megelőzésére, pontosabban a megtermékenyült petesejt beágyazódását akadályozza meg. A kutyák azonban nagyon érzékenyek az ösztrogénre és a méhgyulladás sajnos ennek az injekciónak az esetleges kedvezőtlen mellékhatása, erről mindig tájékoztatni szoktuk a gazdit a kezelés előtt. Ne hibáztassa magát, balszerencsés eset volt. Egy dolgot azért leszögeznék, ilyen idős állatnak már nagyon veszélyes ezt az injekciót beadni, mert fokozottabb a méhgyulladás kialakulásának esélye.