21. Zsargal, a titokzatos ember
A Háziállat Magazin olvasóinak talán már feltűnt egy ismerős arc a Világfalu című műsorból: Kepes András mongóliai kalauza nem más, mint Zsargal, a mi kedves állatorvosunk!
A Háziállat Magazin olvasóinak talán már feltűnt egy ismerős arc a Világfalu című műsorból: Kepes András mongóliai kalauza nem más, mint Zsargal, a mi kedves állatorvosunk!
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Lesből támad ránk filmnézés közben a saját nappalinkban, még a számítógépünk képernyőjére is befurakszik. A postaláda résein keresztül kémlel kifelé. Mi az?
Egyedülálló, vonzó, jól szituált tüskés hátú gavallér keresi partnerét. Jelige: Csak szex és más semmi!
Talán, ha jól emlékszem, 11 éves koromtól foglakozom "akvarisztikával". Meghatározó élmény volt, amikor először pillantottam meg a nálam születt kishalakat...
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, amit most írni fogok, de erről a problémáról az ég világon semmit nem lehet mondani látatlanban. Az egyetlen ötletem az, hogy próbálják elvinni egy másik, esetleg jobban felszerelt (vagy nagyobb) rendelőbe, ahol van lehetőség pl. megröntgenezni, vagy laborvizsgálatokat csináltatni, esetleg infúziót kapni.
Nehéz így megmondani a halál okát, de mindkettő okozhatta... A másik kutyussal viszont nem várnék 2 hetet, mutassa meg hamarabb állatorvosnak!
Bénulásos tüneteket többek közt okozhatnak hiánybetegségek (kalcium, B, A és D vitamin hiánya) baktériumok és vírusok is. A szem váladékossága leginkább fertőzésre utal. Mindenképp érdemes lenne a helyi állatorvost felkeresni a betegség pontos diagnosztizálásának, illetve a hatékony kezelés érdekében.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nem tudom pontosan, mi a baja a malackának (mennyi idős, mik a tünetek, mi változott) és hogy milyen hatású injekciót kapott. Az orr és szem váladékozás miatt remélem antibiotikumot is kapott, mert ez inkább a megfázás tünete, az is az, ha étvágytalan a malac, és sokat fekszik. (Megfázás, tüdőgyulladás miatt nyom a mellkasuk, fájdalmas nyelni nekik, ezért nem esznek és kedvetlenek.) A malackák elég okosak, és az injekció is fáj valamennyit, utána még érzékeny lehet a bőr, ezért visít, megjegyezte, hogy mostanában ilyet többször kapott, és ezért visíthat előre. Ha a malackának C-vitamin hiánya van, azon kúraszerűen lehet javítani, 3-4 hétig naponta benyomni közvetlenül vitaminos vizet a szájába ()amit most is kap, plusz kap valamilyen vitamintartalmú zöldséget naponta néhány hétig, és hosszútávon elgondolkozni, mivel lehet biztosítani a vitaminellátást pl. más tápfajtára váltani. Ami nekem az étrendjében nem tetszik, hogy a malacka turmixolt gyümölcsöt kap. A túl sok gyümölcs, zöldség, puffadást, kedvetlenséget, étvágytalanságot okozhat. Amit semmiképp sem javaslok beteg malackának, az a leves zöldségek, gyümölcsök: tiltólistára tenném ilyenkor az uborkát, paprikát, paradicsomot, és a nagyon édes gyümölcsöket. Sok C-vitamin egyes zöldségekben van, és a zöldfélékben pl. a petrezselyem remek C-vitaminforrás és enyhe vízhajtó is, ezért 2-3 hétig kúraszerűen adnám naponta 5-10 szálat (pont idénye van, és a csomós répának is, annak a zöldje is finom és nem puffaszt). C-vitamin van a zöld fűben, ezért ha tud tiszta helyről szerezni, nem kutyapisis, nem vegyszeres, naponta egy kis marék remek vitaminforrás májustól szeptemberig. Ha a malacka állapota javul egy betegség alatt, vagy utána, legkönnyebben súlyméréssel állapítható meg. A súlymérést naponta lehetőleg azonos időben kell megejteni (mert reggel és este más a súlyuk a napi életritmusuk miatt). Ha a malac naponta folyamatosan fogy legalább 20 grammokat, akkor még beteg, még orvoshoz kell vele menni. Ha tartja a súlyát, de kedvetlen, legalább az állapota nem romlik, ha még hízik is 10-15 grammokat, akkor szépen javul. Kattints ide, ha tudni szeretnéd meddig él egy tengerimalac? Itt pedig megtalálog tengerimalac kisokosunkat.
Szerintem a kutyáját jó lenne mielőbb megvizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy komolyabb baja van, mint azt gondolná!