251. Hány éves a madaram?
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Már csak napjai vannak hátra, vagy túléli az unokánkat is? Nézzük meg a tollazatát, vizsgáljuk meg a csőrét, majd nézzünk mélyen a szemébe a kormeghatározáshoz!
Két évtizede ismeretlen fogalom volt a bolti állateleség, tíz éve pedig még luxusnak számított az állateleség. A háttérben azonban már ekkor is kegyetlen konkurenciaharc folyt.
A világon mindenütt imádják a macikat. A plüssmedvék bájos bambasága még a legszőrösebb szíveket is képes megindítani. A pandák pedig különösen védtelennek tűnnek, plüssfiguraként éppen úgy, mint az életben. Nem véletlenül. Kicsik és nagyok is imádják őket, bár a kihalás veszélye fenyegeti a pandákat.
Többféle módon tűnhet el macska: leggyakrabban elszökik, eltéved, vagy elcsalják otthonról. A szökésre a kalandvágy vagy a párzási időszak kezdete szolgáltathat okot.
Egzotikus külsejük ellenére a törpepapagájok nagyon szívós élőlények, és jó formában tudják tartani magukat. Egy egészséges törpepapagáj szeme fényes, a madár éber és tollazata is szép.
A kutya olyan állatfaj, amit a természet úgy alkotott meg, hogy igen könnyen (és ezért gyakran) hány, főleg akkor, ha valami nem teszik a szervezetének. Ahhoz, hogy hányingere legyen, nem kell sok inger, és nem kell hozzá semmi különlegesség sem. Elég lehet egy szőrszál, amit lenyalt magáról, de az éppen a tokánál tapadt fel a nyálkahártyára egy ideig. DE lehet, hogy van egy kis torokgyulladása (ez elég gyakori), ez szinte mindig hányingert okoz. Szóval, ezzel én azt szeretném csak jelezni, hogy attól, hogy egy kutya sárgásat hányt, én biztosan nem endoszkópizálnám meg, és igazából ez még arra sem elég indok, hogy emiatt rögtön gyógyszeres kúrát tartsanak nála. Egy újbóli "sima" állatorvosi vizsgálat azért nem ártana, leginkább bele kellene nézni a torkába. (De pesze nem Önnek, hanem egy állatorvosnak!) Mit tegyünk, ha hányástól szenved a kedvencünk?
Ebben a kérdésben nagyon nehéz a távolból, és 3 kép alapján bármit is mondani! A történetük jól mutatja ugyanis, hogy még akkor sem tisztázható teljesen, hogy mi lehet ez egyáltalán, ha élőben látja és vizsgálja az állatorvos ezeket a fura talpi növedékeket. Írta, hogy lesz műtét, de ez így nem mond semmit, mert nem tudni, mire irányul majd a műtét? Ha arra, hogy mintát vegyenek szövettani vizsgálat céljára, akkor ez mindenképpen előre viszi majd a kérdés megoldását, mert amíg nem derül ki, hogy ez a növedék miből van, milyen a szerkezete, jóindulatú-e vagy inkább agresszív daganatra utal, addig nem lesz megoldása a problémának. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket
Őszinte leszek! Én magam nem nagyon értek a madarakhoz, így a válaszom alapvetően inkább csak segítő szándékú. Egy pár napig tartó hasmenés alapvetően még nem ok arra, hogy totális kivizsgálást kezdjenek el végigcsinálni, mert majdnem biztos hogy a vizsgálatok egy része teljesen felesleges lesz, és feleslegesen terheli a madarat is, meg a pénztárcájukat is. Az, hogy a bélsárban gombákat találtak, közel sem biztos, hogy az oka a hasmenésnek (de persze lehet az is). Viszont, lehet, hogy ezek csak a felborult bélflóra egyensúly miatt szaporodtak el, ami gyakori amikor hasmenés alakul ki. Így azt sem igazán javasolnám, hogy rögvest gombaölő gyógyszerekkel bombázzák a bélcsatornáját. Én inkább egy 2-3 napig tartó diétát javasolnék elsőre, aztán ha erre sem mutatkozik javulás, akkor madár specialista állatorvost keresnék, és neki mutatnám meg a madarat. Ahhoz ugyanis, hogy rá lehessen jönni a baj okára, sok-sok tapasztalat kell az állatorvostól is!
A táplálék visszaöklendezése jelenthetne etetési, nevelési ingert is, de a borzolt tollazattal együttes tünet inkább begygyulladásra utal. Mindenképp állatorvost kellene felkeresni, valószínűleg antibiotikumos kezeléssel gyógyítható.
Kedves Gazdi! Az Ön kutyusának problémájára is léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia vagy a fitoterápia. Bár a leírás alapján sajnos már igen csak előrehaladott állapotban lehet a betegsége, ílyenkor nagyon nehéz, sokszor már nem is lehet javulást elérni. Sajnálom, hogy nem előbb keresett meg ...! Visszatérve a homeopátiára, ez a gyógymód is a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. MIelőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése