2556. Vajon felismerik-e a kutyák a gazdájuk szándékait?
Az ELTE etológusai legújabb kutatásukban azt vizsgálták, hogy a kutyák külön tudják-e választani a saját és a gazdájuk szándékait.
Az ELTE etológusai legújabb kutatásukban azt vizsgálták, hogy a kutyák külön tudják-e választani a saját és a gazdájuk szándékait.
A népszerű vadászkutya fajták és az emberiség kapcsolata a régmúltban gyökerezik. A vadászat, mint létforma egykor hozzátartozott a mindennapokhoz. Sőt, tulajdonképpen egyet jelentett a hétköznapokkal. Az élelemért való megküzdés létkérdésnek számított, hiszen, ha nem volt mit enni, akkor ez az éhezők életébe kerülhetett.
Azt mondják, háromfajta ember létezik a világon. Az egyik csapat, akik a lakásban tartott háziállatot családtagként kezelik. Legyen szó kutyáról vagy cicáról, ők együtt filmeznek kedvencükkel a kanapén. A másik tábor hívei szerint az állatnak a kertben a helye. A harmadik halmazba pedig azokat sorolhatjuk, akik egyetlen ok miatt bizonytalankodnak. Félnek, hogy rendben tartott és tiszta otthonuk tele lenne állatszőrrel, lelkük mélyén viszont vágynak egy szőrős négylábúra. Ha utóbbiban magadra ismertél, akkor cikkünk neked (is) szól: három szuper tippet adunk, amelyek betartásával kisállattal is gyerekjáték otthonod tisztán tartása.
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Fontos, hogy előre felkészülj új kölyökkutyád érkezésére. A megfelelő eledel kiválasztása nagy jelentőséggel bír, de ugyanakkor még sok más előkészület is szükséges, például helyet kell találni az etetéshez és itatáshoz, fekvőhelyet kialakítani, és beszerezni a játékokat.
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.
Nyugodtan rácsöppentheti bármikor. Ha rühes a kiskutya, akkor ez a készítmény biztosan segíteni fog, de egy hónapra rá meg kellene ismételni. Bolhák és bélférgek ellen is hatékony szer. Ha a kezelés ellenére nem szűnik a viszketés, akkor allergiára gyanakodnék (pl. eleség allergia)
Igazából előtte kellett volna ezen átesni, a fedezésre való felkészítés keretében. A 30-40. napon lehet féregteleníteni a Stronghold használható, állatorvos irja fel (de ahány állatorvos, annyi szer, sok van a palettán). Illetve a Frontline spot-on használható vemhes szukáknál is bolhák ellen. Ellés után a kölyköket 2 hetente kell féregteleníteni és 2 hetes koruktól már használható a Frontline is. Az oltásokat is idejében el kell majd kezdeni adni nekik. Miért fontos a bolhaírtás? Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel
Kedves Olvasónk! Az állatklinikák hétvégén is nyitva vannak, a hasi sérülés igen súlyos, ilyenkor a legjobb azonnali állatorvosi segítséget kérni. A cicát ilyenkor meg kell röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben. Reméljük, azóta jobban van a cica. Macska elsősegély A baleset kiváltotta izgalom hatására vagy a fájdalom miatt még meg is haraphat minket saját cicánk vagy megkarmolhat, bármennyire is jólnevelt. A cica fejére és lábaira különös gonddal kell ügyelni, illetve figyelni. A nyakának bőrét fogja meg valaki, erősen megmarkolva. Törülközőbe is tekerhetjük, így a karmolás veszélye csökkenthető. ha jelentős vérzést észlelünk, a vérzéscsillapításnál leírtak szerint próbáljuk meg csillapítani a vérzést.Vérzéscsillapítás: A balestek, sérülések gyakran vérzéssel járnak. A legjobb megoldás, ha a vérzést megpróbáljuk valamilyen erre alkalmas anyaggal tamponálni.Erre megfelelő lehet egy tiszta törülköző vagy más rongydarab, amivel odaszoríthatjuk a vérző felületre. Végtagok sérülése esetén készíthetünk nyomókötést nagyobb adag vattából és gézlapból. A kötést a vérző területre helyezzük, és közepesen szorosan rögzítjük.Nagyon lüktető, artériás vérzésnél próbálkozhatunk a vérzés feletti leszorítással, lekötéssel. Ne feletkezzünk meg a cica biztonságos rögzítéséről.Természetesen az elsősegély után vigyük orvoshoz!