2576. Házikoszt vagy macskatáp? Melyik a jobb?
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
A mindennapos fogtisztítás mindenkinek ajánlott, ez a kutyák esetében sincs másként. A napi fogápolási rutin biztosítja az egészséges szájüreget és ezáltal hozzájárulhat, hogy kedvence hosszú és aktív életet éljen. A dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
A lóverseny európai hagyomány, mégis számos támadás érte az elmúlt évtizedekben, elsősorban az állatvédők részéről. De valóban ilyen szörnyű lenne a helyzet, mint ahogy a PETA és társai sugallják?
Sajnálom, de ez annyira egyedi és különleges probléma, hogy erről ebben a formában biztosan nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Éppen azért, mert ez egy ritka és különleges eset, csak egyetlen megoldást látok: el kellene vinni a kutyáját a SZIE ÁOTK klinikájára egy nagyon alapos kivizsgálásra, hátha ott legalább sikerül megállapítani az okát.
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Kedves Gazdi! Mindenképpen vigye el állatorvoshoz a kutyust. A vizeletcsöpögésnek több oka is lehet p,. hólyaggyulladás, hólygzáróizom elégtelenség stb. Mielőbbi ellátást igényel. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc