256. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
Mik a férgesség jelei, mit tehetünk ellene, és mit csináljunk, hogy megelőzzük?
Többféle módon tűnhet el a kutya: leggyakrabban elszökik, eltéved, vagy elcsalják otthonról. A szökésre a kalandvágy vagy a párzási ösztön (a szukáknál a tüzelés, a kanoknál a közelben tüzelő szuka) szolgáltathat okot.
Hogyan szoktassuk le kutyánkat az ásásról? Ehhez először meg kell értenünk, hogy mi a célja a kert feltúrásának, majd ezután jöhet maga az idomítás.
Gyakorta találkozunk tévhitekkel az ivartalanítás témája kapcsán. Egyik legelterjedtebb, hogy a szukát egyszer meg kell elletni. Semmiféle gyakorlati tapasztalat ezt nem támasztja alá. Az sem igaz, hogy feltétlenül meg kell várni az első tüzelést, ami ugyan valóban kívánatos lenne, ám nem kell ragaszkodnunk hozzá. Mindenképp fontos tudnivaló, hogy a már vemhes állatot is lehet ivartalanítani!
Kedves Magdi! Mindenképp azt javasolnám, hogy vizsgáltassa meg a cicát az állatorvosával, mert sok minden (keringési elégtelenség, májelégtelenség, veseelégtelenség, egyéb) lehet a háttérben és nem fiatal a cica. Vérvétel alapból javasolt ilyen korú állatoknál. Dr. Fux Attila Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Üdvözlöm! A köhögésnek számos oka lehet, ami fertőző és nem fertőző betegségeket jelent. Vizsgálat nélkül semmit nem tudok a kérdésére válaszolni. A régen fennálló, visszatérő köhögés akár szívbetegség tünete is lehet. Mindenképpen szükség lenne egy alapos vizsgálatra,amely egy mellkas röntgent is magába foglal. Keressen a közelében egy jól felszerelt rendelőt vagy állatkórházat! Kennelköhögés: ismét fertőz a kutyaközösségek réme Mit tegyünk, ha köhög a kutyánk? Picur allergiás köhögése
Sajnos nem zárható ki az sem hogy egy petefészek darabka bent maradt a műtét után. Ajánlott vérből ösztrogén hormonszintet méretni. Az ivartalanítás következményei Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát?
Nagyon sajnálom, de nem tudok semmi bíztatót írni! A kiskutyák valószínűleg szereztek némi belső sérülést amiatt, hogy az anyjuk rájuk esett. Megjósolhatatlan, hogy mi lesz velük, és kérdéses az is, hogy érdemes-e őket kitenni a bizonytalan jövőnek?
Kedves Gazdi! Valószínüleg az oltóanyagra adott egyedi allergiás reakcióról lehet szó Zorrónál. Az oltás helyét TRAUMEEL kenőccsel javaslom bekenni napi többször a duzzanat elmúlásáig. A következő oltás beadását pedig mindenképpen homeopátiás védelem mellett javaslom. Ha további kérdései lennének, kérem hvjon: 06 (20) 928-44-25! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata; www.kimintvet.hu A kutyámat valóban minden évben be kell oltani? A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók