256. Rágcsáló-Aggastyánok
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
A hobbiállatként tartott rágcsálók sajnos rövid életűek. Van azonban néhány tanácsunk, amivel megédesíthetjük öregkorukat.
Mik a férgesség jelei, mit tehetünk ellene, és mit csináljunk, hogy megelőzzük?
Többféle módon tűnhet el a kutya: leggyakrabban elszökik, eltéved, vagy elcsalják otthonról. A szökésre a kalandvágy vagy a párzási ösztön (a szukáknál a tüzelés, a kanoknál a közelben tüzelő szuka) szolgáltathat okot.
Hogyan szoktassuk le kutyánkat az ásásról? Ehhez először meg kell értenünk, hogy mi a célja a kert feltúrásának, majd ezután jöhet maga az idomítás.
Gyakorta találkozunk tévhitekkel az ivartalanítás témája kapcsán. Egyik legelterjedtebb, hogy a szukát egyszer meg kell elletni. Semmiféle gyakorlati tapasztalat ezt nem támasztja alá. Az sem igaz, hogy feltétlenül meg kell várni az első tüzelést, ami ugyan valóban kívánatos lenne, ám nem kell ragaszkodnunk hozzá. Mindenképp fontos tudnivaló, hogy a már vemhes állatot is lehet ivartalanítani!
A kapott gyógyszerek jók csak a megfelelő adagolást kell beállítani.Persze ezt nem látatlanban az interneten keresztül hanem a kezelő állatorvossal személyesen.
Nem valószínű. Ha nyugtalanok lennének, hasuk kemény lenne és puffadt, feltétlen vigye őket állatorvoshoz!
Leginkább bőrdaganatnak látszik. Vigye állatorvoshoz, ne kenje semmivel! Még több bőrdaganattal kapcsolatos kérdés-válasz itt>>
Kellene szólni az állatorvosnak vizsgálja meg az állományt, illetve nézze meg az elhullott egyedeket. Lehet akár vírusos betegség is, ami ellen vakcinázni kell, de előfordulhat a nem megfelelő minőségű takarmány szennyezettsége is ami problémát okozhat
Sajnos epilepszia ügyekben nem nagyon lehet et olyasmit írni, ami bármikor, bárkinek használható lenne! Ahány epilepsziás beteg, annyi egyedi lefolyás, ezt tudomásul kell venni. Azt sem árt tudni, hogy maga az epilepsziás roham általában csak egy tünet, mégpedig annak a tünetet (jele, következménye), hogy az agyban valami ok miatt nagyon nem mennek jól a dolgok. Sajnos, a tapasztalatok is azt mutatják, hogy ahány beteg, szinte annyiféle lefolyás és történet van. És hiába látszik úgy, hogy egy kezelés vagy egy gyógyszer egy ideig mintha hatásos és jó lenne, közben a rohamokat okozó idegi/agyi folyamat is halad előre, változik maga a tünet oka, és emiatt mindig csak kullogni lehet a tünetek után... Én idén januárban altattam el a saját 16 éves kutyámat, aki szintén epilepsziás tüneteket mutatott....Gondolhatja, hogy állatorvosként mindent megtettem érte, de azon a napon, amikor kb. fél óra alatt már 3 nagyrohama volt, elővettem az elaltatásához való gyógyszereket és megváltottam őt a szenvedéstől. Tudom, hogy nehéz ezt elhinnie, de biztos, hogy Önöknek is meg kell majd hozni (lehet, hogy hirtelen és váratlanul) egy ilyen döntést, és jobb lesz neki is, Önöknek is, ha elaszik örökre. A kérdésére, hogy a kannabisz olaj használható-e ilyen esetben, csak azt tudom válaszolni, hogy erről nincs semmi tapasztalatom, ez a készítmény nem túl régen van a piacon..... Még több epilepszia>>