2596. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
A nyári meleg nagy megterhelést jelenthet a kutyák számára. Néhány dologgal azonban megkönnyítheted kedvencednek a forró hónapok átvészelését.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Amit leírt az alapján akár komoly probléma is lehet a háttérben (pl. porckorongsérv). Erről majd a röntgen és vagy további vizsgálatok alapján lehet nyilatkozni. A feltett kérdéseire csak azután van lehetőség, ha megszületik a diagnózis.
Kedves Gazdi! Kellene egy mellkasröntgen, egy szívultrahang, majd ha ezek nem adnak diagnózist, akkor egy bronhoszkópiásvizsgálat és mintavétela kutyusnál. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A két kutyát el kell különíteni (azaz a szukát más helyre vinni). A kan kutyus rövidtávon kaphat nyugtatót, hosszabb távra viszont az ivartalanítást és a kutyaiskolát vagy -kiképzőt javasolnám.
Igen. Kistestű kutyában és kölyökben még ennél magasabb is lehet.
Kedves Gazdi! 6-8 hetes kor után már lehet próbálkozni, részletek ebben az cikkben: Kutyafürdetés: mikor, hogyan, mivel?