2596. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
A nyári meleg nagy megterhelést jelenthet a kutyák számára. Néhány dologgal azonban megkönnyítheted kedvencednek a forró hónapok átvészelését.
Ha van kutyád, akkor pontosan tudod, mennyire vicces, amikor a kedvenced nyújtózkodik, hiszen néha egészen furcsa pózba vágja magát. De mi ennek az oka?
Ha te is azok közé a gazdik közé tartozol, akik szeretik puszilgatni a kutyájukat, most megtudhatod, egyáltalán, érti-e a kutyád, miért csókolgatod!
Milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád hőgutát kapott? Mit tehetsz azért, hogy megelőzd? Segítünk, hogy felelős gazdiként vigyázhass a kedvencedre!
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.
A részletek ismerete nélkül felelőtlenség lenne állást foglalnom az ügyben.A kezelő állatorvostól aki minden részlettel tisztában van minden kérdésére választ kaphat.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Gazdi! Egy hónapos kutyát nem lett volna szabad elhozni a szaporitótól, mivel egy kutyának az Állatvédelmi törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Tehát az első gond, hogy a kiskutya korai szocializációs időszaka ki fog maradni, ami nagy eséllyel viselkedési problémákat fokg okozni a későbbiekben. Ezért majd ha megvan a minimálisan szükséges oltá, mindenképp kotyaoviba kell vinni ,hogy pótolni lehessen ami kimaradt. Másrészt azt gondolom, hogy a yorki idővel hozzá fog szokni a husykhoz, mivel nincs nagyon más választása. Ha a yorki támadna ,akkor le kell tiltani, a kiskutyát pedig meg kell fogni ,hogy lassabban akarja felvenni a kontaktust az idősebb kutyával. Igy pár nap alatt szépe nössze fognak szokni... Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Itt olvashatsz még a kölyökkutyák neveléséről: A kölyökkutyák képzését nem lehet elég korán elkezdeni!