261. Énekes papagáj (Psephotus haematonotus)
A legkisebb papagájok közé tartozó énekes papagáj különlegesen hangzó éneke miatt vált a madártartók kedvencévé.
A legkisebb papagájok közé tartozó énekes papagáj különlegesen hangzó éneke miatt vált a madártartók kedvencévé.
Egyre több embert babonáznak meg a galambok – de ez nem is csoda, hiszen tájékozódó képességük kenterbe veri a legtöbb állatfajt. Ha galambot szeretnénk tartani, gondoskodnunk kell az állatok megfelelő elhelyezéséről. Lássuk, mik a legfontosabb tudnivalók egy galambdúc elkészítésénél!
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Gyanús a csend? Nem búgnak, burrognak a díszgalambok? A törpenyúl sem neszel az ólban? A baromfi kárálása sem hallatszik? Horrorfilmet forgattak volna a kertben?
Az első gőte kiválasztása igen fontos feladat. Nem csak arról van szó, hogy besétálunk egy díszállat kereskedésbe, veszünk egy medencét, pár felszerelést hozzá, majd rábökünk egy akváriumra, hogy "abból kérnék négyet". Lássuk, milyen egyéb szempontokat kell még figyelembe vennünk!
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Sajnos semmilyen információt nem közöl a tartási körülményekről, ennélfogva lehetetlen megmondani, hogy mitől pusztulhatott el az aranyhal... A hazaszállítás során megsérülhetett, túl nagy hőingadozásnak lehetett kitéve, nem bírhatta az akváriumi körülményeket (amikhez már a másik hal esetleg hozzászokott), stb... számos lehetőség van. A másik aranyhal "buborékevése" alatt feltételezem azt érti, hogy néha, amikor a felszínre úszik "megkóstol" egy-egy buborékot - feltehetően élelemnek véli, ez normális viselkedés.
Legyen türelemmel, meglátja, holnap már jobb lesz a helyzet. Az új helyre kerülés komoly változás a kiscica életében, önmagában is egy nagy stressz, amit nem mindegyik tud egyformán feldolgozni magában. 1-2 nap után azonban, ha egészséges, már javulnia illenék ennek az állapotnak, és a cicának el kell kezdenie felfedeznie az új környezetét. Ha ez nem így lenne, meg kell mutatni állatorvosnak, mert lehet, hogy beteg, és emiatt bágyadtabb a kelleténél.