2676. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Hogy néz ki az ideális macskaház? Hova érdemes elhelyezni, hogy biztosan ne fázzon a cicád a hidegben sem?
Ha a kutyád kinti kutya, mindenképpen szükség van egy meleg és masszív kutyaházra. Elmondjuk, mire figyelj a választásnál!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
Kedves Kérdező! Nem tudok mást válaszolni, mint azt, hogy néha a szteroidokra is (nagy) szükség van egyes kórképek kezelésében. Tudomásul kell(ene) venni, hogy ha nem lennének a szteroidok, sokféle betegség nem lenne eredményesen kezelhető! Ha a beteg állapota azt indokolja, akkor bizony ezt a "fegyvert" is be kell vetni! És itt nem arról van szó, amikor a szteroid kezelést egy sor más betegségnél feleslegesen alkalmazzák! Szóval, szerintem ne ódzkodjon ettől, az Ön félelmétől a kutyája élete függhet! Tudj meg többet a babéziózisról >> Ezek a kullancs okozta babáziózis tünetei kutyáknál
Őszinte válaszom, hogy ez egy amolyan patthelyzet! De! A fogkövek eltávolítása (szerintem) azért nem egy műtét, bár ahhoz, hogy ezt rendesen el lehessen végezni, a kutya enyhe altatása valóban szükséges. De ez sem kivitelezhetetlen, ha kellően odafigyelnek rá az altatásnál. Esetleg előtte érdemes egy vérvizsgálatot elvégeztetni és megnézetni néhány enzim értékét (főleg a májműködésre tekintettel), és ha jók az eredmények, szerintem nem kellene ettől annyira félni!
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
A kutya fogazata a ragadozó életmódhoz alkalmazkodott, ezért ha egy kisebb darab latörik akkor is megfelelően működik tovább. Ha nagy darab törik le és a fogmeder begyullad, akkor ki kell húzatni a beteg fogat.
Először is azt javaslom hogy minél előbb keressenek fel egy egy állatorvost,vizsgáltassák meg a kutyát, és ha az egészségi állapota megengedi akkor az oltást is be lehet adni. Igazán komoly következménye csak annak van, ha az oltatlan kutya esetleg megharap valakit. Akkor teljesen jogosan tetemes büntetésre számíthat.