266. Homeopátia és a kutya
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A krónikus veseelégtelenséghez kötődő egészségügyi problémák mellett a macskák tenyésztésével kapcsolatban is problémák merülhetnek fel. Hogyan kerülhető el a policisztás betegséget hordozó macskák megjelenése egy tenyészetben, illetve hogyan lehetne kiiktatni a betegség kialakulásáért felelős hibás gént?
Az egészséges madár tolla fényes, puha és ragyogó színű. Ha a madarunk megbetegszik, azt legelőször a tollain vesszük észre: kopottá, tépetté és fénytelenné válnak, és a madár nem ritkán tépni kezdi őket.
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Kedves Gazid, egy vérkép értékből nem igazán lehet diagnózist felállítani, ahogy az alábbi válaszban is olvasható: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/milyen-betegsegre-utalhat-idosebb-kutyanal-a-megemelkedett-alkp-ck-ldh-ertek/17341/
Szerintem ez hiperpigmentáció. Nézesse meg állatorvossal, mert ennek allergiás vagy hormonális háttere is lehet. Hasonló kérdés: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/fekete-foltok-a-kutya-boren/11900/