266. Homeopátia és a kutya
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A krónikus veseelégtelenséghez kötődő egészségügyi problémák mellett a macskák tenyésztésével kapcsolatban is problémák merülhetnek fel. Hogyan kerülhető el a policisztás betegséget hordozó macskák megjelenése egy tenyészetben, illetve hogyan lehetne kiiktatni a betegség kialakulásáért felelős hibás gént?
Az egészséges madár tolla fényes, puha és ragyogó színű. Ha a madarunk megbetegszik, azt legelőször a tollain vesszük észre: kopottá, tépetté és fénytelenné válnak, és a madár nem ritkán tépni kezdi őket.
Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amit így elmondás, leírás alapján nem lehet véleményezni jól, mert sokféle olyan apróságtól függ a válasz, amit csak a cica nagyon alapos vizsgálatával lehet eldönteni. Lehet akár komoly baja is, de lehet, hogy csak egyszerűen kötőhártya hurutja van. A váladék lemosása nem árt, sőt, ez kifejezetten hasznos. Igyekezzen mielőbb megmutatni orvosnak!
Sajnos amit leírt, annak alapján annál többet nem lehet megállapítani, mint azt, hogy valami baja van. Mindenképpen és minél előbb állatorvosnak kellene megmutatni! Akár komoly baja is lehet, kijáró kandúrként sokféle betegség jöhet szóba.
Nem, más kutya fertőzéssel nem kaphatja el az atkát. Ha olyan készítménnyel csepegtetik,melynek van demodex atka elleni hatékonysága,akkor jó esélye van a gyógyulásra. Gyakrabban kell rácsöppenteni,mint bolha elleni kezeléskor,és több alkalommal ismételni. Ezen kívül van egy féreghajtó tabletta is,ami más adagolásban demodicosis ellen hatékony.Kérdezzen rá állatorvosánál,ha a csepegtetős megoldás nem segítene.Az immunrendszer erősítés nagyon fontos. Én ismerek olyan kutyát,aki 6 hetes korától 3 éves koráig szenvedett ettől a betegségtől. Gazdái odaadó ápolásának és szeretetének köszönhette,hogy kinőtte a betegséget és szép hosszú életet élt. Időnként javult az állapota,időnként borzasztóan nézett ki,teljesen lekopaszodott. Akkor még nem voltak ezek a hatékony gyógyszerek sem.
Kedves Zsófi! Vigye vissza a cicát állatorvosához,és kérjen további vizsgálatokat. Egy vérvétel mindenképpen ajánlott. Laborvizsgálattal lehet diagnosztizálni többek között a veleszületett vírusos betegségeket. Ilyenek a leukózis, a macska AIDS és a fertőző has-és mellhártyagyulladás.
Az egyik legtipikusabb oka a hirtelen megnövekedő folyadékfelvételnek a vemhesség, de nem tudom, milyen nemű a malacka. Másik gyakoribb oka lehet a cukorbetegség. Erről vérvizsgálattal lehet meggyőzödni. De ha egyéb tünetet nem mutat a malacka (például testsúlyvesztést), nem érdemes ennek a stressznek kitenni őt.