266. Mit kérdezzünk a tenyésztőtől, ha kiskutyát veszünk?
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Kedves Zsuzsanna! A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy a cicája mostani állapotának tényleges és valós okát rendkívül nehéz lesz kideríteni és lehetséges, hogy ez soha nem is fog sikerülni (még akkor sem, ha közben esetleg meggyógyulna belőle)! Amit leírt, azok alapján én (közel 40 évnyi tapasztalattal a hátam mögött) biztosan nem vállalkoznék semmilyen diagnózis kinyilvánításában. Az, hogy a második állatorvos elvégezte a teszteket a legfontosabb fertőző betegségekre, jó dolog volt, de közelebb nem nagyon került vele a pontos ok(ok) kiderítésében. Azt már nagyobb problémának érzem, hogy a vér egyéb eredményeit nem adta át Önnek, mert így nem lehet tudni, hogy ő mire mondta azt, amit mondott. (Van olyan, nem is ritkán, hogy amire az egyik állatorvos azt mondja, hogy jó az érték, a másik nem ugyanezt gondolja ugyanerről.) A jelenlegi "érvényes" diagnózisra (vagyis a trigeminus bénulásra) azt tudom mondani, hogy ez is lehetséges, de egyelőre közel sem biztos (még), hogy valóban ez a baja. És igen, szerintem mindenképpen további vizsgálatok kellhetnek, de ez nagyon függ attól, hogy hol laknak, milyenek a szállítási lehetőségek és az anyagi kondíciók a cica további vizsgálatára (könnyen lehet, hogy akár ide Budapestre is fel kellene vele utazni, és egy "komoly" klinikán kellene vizsgáltatni). Hasznos: Macskabetegségek
Hasnyálmirigy gyulladás gyanúja is fölmerül. Kimondottan erre is irányuló laborvizsgálattal diagnosztizálható. Zsírszegény diéta és fájdalom csillapítás fontos lenne. Infúzió is sokat segít. Vigyék be a kutyát ügyeletes állatkórházba!
A hirtelen táplálék váltás okozhat átmeneti emésztési zavart és hasmenést. A védőoltás hatására a védettség csak kb. 2 hét alatt alakul ki ezért nem zárható ki hogy valamilyen fertőzés bélgyulladást okoz. Minden esetre ha nem javul vigye vissza az állatorvoshoz Ő majd eldönti hogy mi okozza az elhúzódó hasmenést és étvágytalanságot. Bővebben: Kutya bélproblémák
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Üdvözlöm! A leírtak alapján van valami gond az biztos! Javaslom vigye gyorsan el specialista állatorvoshoz!