2706. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, akit az ajtónyitást követően meg is harapott - írta vasárnap a The Guardian című brit napilap.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
Ez a kutya kezdeti dominancia megnyilvánulása amelyet fokozhat a láncon tartás okozta stressz. A láncon tartott kutyák nevelésével nem foglalkozom mert az általam képviselt nevelési elmélet és gyakorlat csak a fajnak megfelelő tartási körülmények között tartott kutyákra vonatkozik. Az állatvédelmi jogszabályok határeseteinek vagy be nem tartásának problémája esetén nem várható el a kutyától, hogy ne fejezze ki valamilyen viselkedési formában tiltakozását.
Ilyen tünetek alapján sokféle lehetőség is szóba jöhet, mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a kutyát! Enélkül semmi érdemlegeset nem lehet mondani.
Fontosnak tartanám, hogy röntgen-felvétellel lokalizáljuk a probléma forrását. Ettől függ ugyanis, hogy van-e további kezelési lehetőség, vagy mindent kiaknázott a Kolléga. Amennyiben túlsúlyos a kutyus, a fogyasztása elengedhetetlen.
Csak egy használható tanácsom van: minél előbb keresni egy másik állatorvost, aki talán jobban el tud majd igazodni az egyébként elég komolynak tűnő tünetek között. Sok minden lehetőség szóba jöhet, elsősorban keringési és légzőszervi bajok, de kell néhány vizsgálat ahhoz, hogy születhessen diagnózis, és segíteni lehessen a kutyájukon.
A kullancsnak a bőrben mardt feji része már nem okoz bajt, azt pár nap múlva vagy kilöki a szervezet egy pattanás formájában, vagy eltokolódik, esetleg állatorvossal ki lehet szedetni. De betegséget nem okoz. Viszont, miután a sikertelen kiszedés közben szinte elkerülhetetlen, hogy a kullancs potrohi részét nem nyomják meg, van (vagyis volt) esély arra, hogy onnan vért pumpáljanak a kutyába. Ha a kullancs esetleg fertőzött volt (hordozta valamelyik kutyára nézve veszélyes kórokozót), akkor elképzelhető, hogy a lappangási idő után mutatkoznak tünetek. Ezért édemes a kutyát 8-10 napig alaposabban figyelni, ill. ha valamit észlelnek, ami szokatlan, vagy furcsa, mielőbb állatorvoshoz fordulni.