2741. Gödörbe rántottak egy vakvezető kutyást
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Állatkínzás miatt a Szolnoki Törvényszék - felfüggesztett szabadságvesztés helyett - másodfokon 1 év 7 hónap végrehajtandó fogházbüntetésre ítélte azt a karcagi tenyésztőt, aki 70 kiskutya hangszálát vágatta ki, hogy az állatok ne vagy csak halkan ugassanak.
Mikor a kellemes társaságról van szó, sokan azonnal egy kisállathoz fordulnánk – legyen az egy doromboló cica, egy játékos kutya vagy egy bájos hörcsög. Azonban az allergiával élők számára a háziállat választása nem ilyen egyszerű. Sokan azt gondolják, hogy az allergiásoknak fel kell adniuk az álmukat egy háziállatról, de a valóság sokkal bonyolultabb. Ebben a cikkben azokra a fajtákra és állatokra fókuszálunk, amelyek ideálisabbak lehetnek az allergiások számára, valamint néhány tippet és trükköt is megosztunk, hogyan minimalizálható az allergiás reakciók kockázata.
A magyar háztartások csaknem háromnegyedében tartanak háziállatot az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet segítségével végzett szeptemberi felmérése szerint.
Megtiltotta a brit kormány az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását, miután az elmúlt években több halálos áldozata volt ilyen kutyák emberek elleni támadásainak.
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Feltételezhetően vissza fog nőni, a karomágy állapotának függvényében. Állatorvosi ellátásra szükség van a fertőzések elkerülése érdekében. Dr. Puskás Gábor
Az elrontott nevelésű, elkényeztetett, elemberesített és falkarangsor hiányában élő kutyák egyik jellemzője, hogy nem tűrik el a testkontaktust embertársaiktól vagy idegenektől. A másik, hogy jelőlő vizelésükkel is ezt igyekeznek demonstrálni. A farok behúzása a félelem jele. Tehát a kutyába a dominancia és a félelem kettőse egyszerre van jelen - ami az egyik legrosszabb kombináció. Amit az ivartalanítást követően tenni lehet: • az elmaradt vagy helytelen nevelés pótlása/kijavítása • a falkarangsor kialakítása • a félelme szakszerű kezelése, csökkentése • az elkényeztetés megszüntetése
1-2 napig ne adjon neki enni - higgye el éhes lesz és enni fog. Kevés éhen halt kutya esetéről tudok !!!
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.