271. A világ legjobb macskafotói
A háziállat.hu postaládájában landoltak a világ legjobb macskafotói. Van minden: medvekergető macska, orángutános-barátkozós, és persze vizes macska is...
A háziállat.hu postaládájában landoltak a világ legjobb macskafotói. Van minden: medvekergető macska, orángutános-barátkozós, és persze vizes macska is...
Szabadság pórázon – ezt kínálja az automata póráz tulajdonosa kutyusának. A háziállat.hu karácsonyi ajándékötlete: jó minőségű, limitált szériás póráz, ami nem csak a kutya, hanem a gazdi kényelmét is szolgálja.
2009-ben is vehetsz olyan naptárat, amelybe nem csupán a napi teendőket vésheted bele, hanem bizony a gazdátlan jószágokat is gazdihoz juttathatod. Neked van már ilyen?
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
A legfontosabb szempont, hogy személyiségünknek és életkörülményeinknek megfelelő kutyát válasszunk. Ezért elsősorban saját magunkat kell megvizsgálnunk.
A macska ellés után, akár a szoptatás alatt is képes újratermékenyülni. Ellés után 7-8 héttel lehet ivartalanítani, mire az emlők már kezdenek visszafejlődni és a kiscicák képesek szilárddal is táplálkozni. Az elválasztási folyamat részeként a kiscicák kb. 3-4 hetes koruktól kezdve szilárd ételt is esznek. Ebben az időszakban már kaphatnak tasakos eledelt, illetve vízzel vagy tejpótlóval hígított szárazeledelt. A hígításhoz annyi folyadékot használjunk, hogy puha, de nem folyékony kását kapjunk. A gyomorbántalmak elkerülésére használjuk ugyanazt az eledelt, melyet az elválasztást követően fog kapni a kiscica. 6-8 hónapos korára a legtöbb a kölyökcicák már önállóan is képesek hígítatlan szilárd ételt enni. Ősztől a következő tavaszig egy ún. nyugalmi szakasz következik, amikor gyakorlatilag nincs hormonális működés.A nőstény macskák ivartalanítása egy hasűri műtét, hasonlóan a kutyák ivartalanításához. A hasfalon egy kb 4-5 cm hosszú sebet ejtünk, ezen át távolítjuk el a petefészkeket, egyes esetben a méhet is.
A fedeztetés időpontjával nem tudják befolyásolni az alomszámot. Ezt több más tényező határozza meg...
A gyengéd harapdálás a kiskutyák játékának része, melyet nem túl sok idő múltán kinőnek. Arra kell megtanítanod, hogy milyen erős az a harapás, mely már fájdalmat okoz neked. Ez azért is fontos, mert későbbi játékoknál, például kötélhúzásnál is előfordulhat, hogy ráfog a kezedre véletlenül, ám ha tudja, mekkorát haraphat, akkor igyekszik ilyenkor fékezni magát, legalábbis én ezt tapasztaltam. Fontos, hogy a kiskutya pontosan tudja, hogy fájdalmat okozott neked, tehát, ha túl erősen harap, akkor azonnal jajdulj fel éles hangon (a testvérei is ezt tennék), s eztán hagyd abba a vele való foglalkozást, csak pár percre. Valóban, a kiskutyák igen fogékonyak ilyenkor (is), ám nem úgy és olyan dolgkora, mint egy idősebb kutya. A szocializáció (melynek pl a harapdálás része), a különböző zajok és illatok, az emberekhez való viszony, a különböző élmények fokozott feldolgozása zajlik most. KUtya felugrálásról leszoktatás >>
A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni.A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
Elképzelhető a fitymaszűkület, ami kezelést igényel. Ha azóta sem tudja visszahúzni, akkor ajánlott mihamarabb állatorvoshoz menni a kutyussal.