271. Tényleg jók a prémium tápok? A háziállat.hu tudat alatti reklámtesztje
A prémium tápoknak sok előnyük van, viszont drágák. Állatorvosunkkal utánajártunk, hogy a pozitívumok valóságosak-e, a drága táp megéri-e az árát.
A prémium tápoknak sok előnyük van, viszont drágák. Állatorvosunkkal utánajártunk, hogy a pozitívumok valóságosak-e, a drága táp megéri-e az árát.
Jön még kutyára dér – fenyegettük meg négylábú barátunkat nyáron. Jött is, és most bánjuk mindketten: nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg ebünket.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
A kellemetlen szájszag betegség jele, a szájüregi megbetegedések jellemző tünete. A fogkövesség és a hozzá tartó bakteriális fertőzés nem az!
Csütörtökön altatták el Sheffield-ben a világ addig legidősebbnek hitt kutyáját. Otto februárban töltötte volna be 21 évét. A hír hallatán a világ másik felén, Kaliforniában azonban egy másik gazdi rádöbbent: az ő kutyája, Uno, öregebb az angol ebnél!
A vadkacsa vadonélő alakjának utóda sötétebb, barna árnyalatú. Lehetséges, hogy valamilyen háziasított fajta, színváltozat. A fertőzöttsége nem valószínű, de kérje ki a környékbeli állatorvos véleményét is, különösen, ha van otthoni madárállománya is.
A kérdésre sajnos nehéz röviden válaszolni. Először is érdemes mindkét macskánál ún. "egészségvizsgálatot " elvégeztetni, ami annyiból áll, hogy egy állatorvos igen alaposan megvizsgálja őket. Ehhez csatlakozhat egy-egy "rutin" vérlabor, hogy tényleg minden értékük rendben van-e, valamint esetleg egy-egy bélsár vizsgálat is (főleg parazitológiailag). Ezen kívül alaposan át kellene nézni mindkettő eddigi oltásait, mit kaptak, milyen gyakran lettek ezek az oltásaik ismételve, mérlegelni kellene az eddigi "életvitelüket", hogy az milyen fertőződési lehetőségekkel járhatott. (Főleg az Ön kijárós cicájánál!) Elméletileg lehetséges lenne a leggyakoribb fertőző betegségek elleni védettségük igazolására vérből ún. ellenanyag titer vizsgálatokat elvégeztetni, de ez nem egyszerű, és nem is olcsó mulatság, és nem is könnyű megszervezni a kivitelezését. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A válaszom a feltett kérdésre egyszerű, bár Ön ettől nem lesz okosabb. Ez egy egyedi probléma, amiről általánosságban nem lehet (és nem is szabad) látatlanban semmi érdemlegeset mondani, vagy véleményezni. Ajánlani csak azt tudom, hogy érdemes a kutyát 3-4 állatorvosnak is megmutatni, mindegyiktől véleményt kérni, majd ezeket összevetve egymással azért csak kialakul valami... Ha egymástól függetlenül mindenki ugyanazt mondja, akkor abban csak van valami.
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! Mindenképp meg kellene mutatni egy egzotikus végzettségű szakállatorvosnak, egy ún. szemfestéssel ilyenkor megnézik, hogy a szaruhártya vagy bármi egyéb sérült e a szemén. Általában szemcseppet vagy szemkenőcsöt szoktak adni, amivel 1-2 hétig kenni kell naponta többször. Addig ha van otthon körömvirágtea akkor abból kellene főzetet készíteni és vattapamaccsal áttörölni. Azonban fontos lenne mielőbb orvoshoz menni, mert minél hamarabb kezelni kezdik, annál biztosabb, hogy megmarad a látása. Ha csak a szem körüli bőr sérült akkor lehet, hogy elegendő otthon kezelni körömvirágteával. Fontos, hogy a kamilla ilyenkor nem jó, mert nagyon szárít. Ha a malacok valóban egymásnak okozták a sérülést, akkor sajnos külön kell választani őket. De a tengerimalac társas lény, egyedül tartani nem lehet, így külön-külön kellene nekik megfelelő társat találni. Jobbulást a malackának!