2776. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A tavaszi és nyári időszak minden évben eljön, ezért nem árt előre gondolkodni a kert karbantartását illetően. Ha szeretnéd, hogy a kert készen álljon a kikapcsolódásra, szórakozásra és a grillpartikra, ideje segítséget hívnod: ehhez a munkához precíz, megbízható eszközökre lesz szükséged. Szerencsére a Makita minőségi termékei a kertápolás és barkácsolás minden területére megoldást nyújtanak.
Tizennyolc éves korában elpusztult Kaboszu, az a siba inu fajtájú kutya, aki a népszerű doge-mémet és a hasonló nevű kriptovalutát is inspirálta - jelentette a Sky News hírportál pénteken.
Mire kell figyelni felelős gazdiként nyáron, amikor sétálni, túrázni indulunk a kutyánkkal, vagy egyszerűen együtt lazulunk a kertben? Mit vigyünk magunkkal egy kirándulásra, és hogyan készíthetjük fel a kedvencünket a melegebb hónapokra? Most mindent elmondunk, amit tudnod kell!
Kicsit korainak tűnik nekem, hogy 9 hónapos, családi kedvencként magukhoz vett kiskutyája szaporításán gondolkodik. Egyrészt azért, mert még nagyon fiatal és hasonló dolog lehet az, ha 5 éves kislányunkat férjhez akarnánk már adni. Másrészt a kiskutyavállalás (egy alom átlagban 5-6 kutya, de lehet akár 10 is) egy nagyon komoly és körültekintő előkészítést igénylő dolog. Már elmúlt az az idő, amikor uk-mukk, udvarban megszületik 10-12 kölyök és mind utcára kerül, ahogy felnő. Az odaajándékozott kutyák legtöbbje utcán vagy menhelyen köt ki, mivel nem adtak érte pénzt, nem értékeli őket sok ember. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk. Tisztelet a kivételnek! Aki akár egy kutyát is tenyésztett az élete során, a tenyésztett kutyájáért egészen a kutya élete végig felelős. Még akkor is, ha nem nála van a kutya. Ennek tükrében gondolja meg nagyon alaposan, és a döntés előtt konzultáljon sokat tenyésztőkkel. Végül is az "egykutyás"-ból lesz a tenyésztő.
Általában ebben a korban már szobatiszták a kutyusok. A bepisilése nem szándékos, félelmében teszi és ezt nem is tudja kontrolálni. Általában veleszületett idegrendszeri probléma. Ilyen esetben jobb, ha nem nyúlnak hozzá, nem erőltetik a kontaktust. Mindig várják meg, míg a kutya keresi a kapcsolatot valamelyik családtaggal. Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a történteknek, a kutya annál inkább visszavonul. Ha békén hagyják, akkor lassan megnyugszik, és idővel kinövi, ha nem is teljesen. Sétáltatás alkalmával, ha dolgát elvégezte, akkor érdemes mindig megdicsérni. Ezzel is megerősítik a helyes magatartást.
A kutya szokatlan viselkedésének több oka is lehet. Bármelyiket nézzük, mindegyik a korára utalhat. Idősebb korban kialakulhat egy szelíd-erőszakos viselkedés, amit nem tud vagy nem is akar kontrollálni. Az időérzéke felborul, a viselkedése egyre szeszélyesebb. Lehet kezdődő idegrendszeri elváltozása, ami így jelentkezik, hasonló a pótcselekvéshez. Akkor játszik, amikor igénye van rá, és ehhez hozzájárul, hogy este hűvös van, nappal pedig a meleg elnyomja, a frontok is befolyásolják. Utalhat szívproblémára is, és nagy az esélye, ha erős lihegéssel jár a kedvetlenség a nappali séta közben, esetleg sokat iszik. Jó lenne egy állatorvos véleményét is kikérdezni, esetleg elvégeztetni egy-két vizsgálatot. Azt tudom ajánlani, hogy próbálják nappal egy kicsit erőltetni a mozgást, még ha nem is olyan aktív, a játékot az esti vagy kora reggeli időre beosztani. Az esti mozgás után etetni, utána már csak egy kis levezető mozgás, hogy a dolgát elvégezhesse. Éjszaka szigorúan a helyére kell küldeni, akkor is, ha egy kicsit megsértődik. Legyen türelmes, de határozott.
Egyszerűen nyálzik és az kifolyik a szájából. Sok kutya van ezzel így. Ivás után is gyakori jelenség, hogy sok vizes nyál ürül a száj két oldalán. Szerintem aggodalomra nincs ok.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.