2776. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A tavaszi és nyári időszak minden évben eljön, ezért nem árt előre gondolkodni a kert karbantartását illetően. Ha szeretnéd, hogy a kert készen álljon a kikapcsolódásra, szórakozásra és a grillpartikra, ideje segítséget hívnod: ehhez a munkához precíz, megbízható eszközökre lesz szükséged. Szerencsére a Makita minőségi termékei a kertápolás és barkácsolás minden területére megoldást nyújtanak.
Tizennyolc éves korában elpusztult Kaboszu, az a siba inu fajtájú kutya, aki a népszerű doge-mémet és a hasonló nevű kriptovalutát is inspirálta - jelentette a Sky News hírportál pénteken.
Mire kell figyelni felelős gazdiként nyáron, amikor sétálni, túrázni indulunk a kutyánkkal, vagy egyszerűen együtt lazulunk a kertben? Mit vigyünk magunkkal egy kirándulásra, és hogyan készíthetjük fel a kedvencünket a melegebb hónapokra? Most mindent elmondunk, amit tudnod kell!
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.