276. Vega piranha: a gyümölcsgyilkos
A fekete paku néven is ismert hal ijesztő külsejű, nagy termetű, villogó fogú piranha - csak éppen nem vért, hanem rostos baracklevet kíván. Amíg nem ismertük ki az ízlését, addig ne nyúlkáljunk az akváriumba!
A fekete paku néven is ismert hal ijesztő külsejű, nagy termetű, villogó fogú piranha - csak éppen nem vért, hanem rostos baracklevet kíván. Amíg nem ismertük ki az ízlését, addig ne nyúlkáljunk az akváriumba!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A legtöbb állat személyes sértésnek veszi, ha kilakoltatjuk, bedobozoljuk, és többórás utazásnak tesszük ki. És bosszúból jól megbetegszik.
A FIP jelenlegi ismereteink és tudásunk szerint gyógyíthatatlan betegség, a fertőzött állatokon előbb-utóbb kialakulnak a jellemző tünetek, majd egy idő után elpusztulnak. A tünetek kialakulásának lassítása, a már meglévők hatásának tompítása bizonyítottan megvalósítható a szervezet általános védekező rendszereinek erősítésével. A Vetri DMG éppen erre való, én nem hallottam, nem olvastam arról, hogy FIP-ben káros lenne. Úgyhogy, ha engem kérdez, én javasolnám az adását!
Igen, szabad, és minden más gyümölcsöt is kaphat!
Ehetnek. Hozzá kell szoktatni, lehet hogy eleinte nem foglalkoznak vele vagy félnek tőle. Ha nem eszik meg, akkor kiugorhatnak. Először csipeszről vagy döglötten (de frissen) kell megpróbálni.
Legjobb őket külön-külön tartani. Az új társat sem biztos hogy elfogadja.
Valószínűleg a tünet a két kutya rendezetlen kapcsolatára, valamilyen rangsorproblémára vezethető vissza. A kan kutya leírt tünetei nagyon erős stressz helyzetre utalnak és az engedelmessége valamilyen oknál fogva félelem alapú. Befolyásoló tényező lehet a szuka kutya esetleges tüzelés előtti/utáni állapota is. Csak mind két kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet az okokat feltárni és azt követően megoldást találni.