276. Vega piranha: a gyümölcsgyilkos
A fekete paku néven is ismert hal ijesztő külsejű, nagy termetű, villogó fogú piranha - csak éppen nem vért, hanem rostos baracklevet kíván. Amíg nem ismertük ki az ízlését, addig ne nyúlkáljunk az akváriumba!
A fekete paku néven is ismert hal ijesztő külsejű, nagy termetű, villogó fogú piranha - csak éppen nem vért, hanem rostos baracklevet kíván. Amíg nem ismertük ki az ízlését, addig ne nyúlkáljunk az akváriumba!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
A legtöbb állat személyes sértésnek veszi, ha kilakoltatjuk, bedobozoljuk, és többórás utazásnak tesszük ki. És bosszúból jól megbetegszik.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.
Néhány szempontot figyelembe véve elkerülhető, hogy a malacka fertőző betegséget szedjen össze. Ezek közül a leggyakoribb a gomba, ami a tengerimalac lakhelyének rendszeres takarításával kivédhető. Ezen kívül a különböző általában légúti megbetegedést okozó baktériumfertőzések lehetnek veszélyesek az emberre. Ez szintén megelőzhető, ha figyelünk rá, hogy a malacot ne érje huzat, és hogy állandó szobahőmérsékleten legyen. Végül még a szalmonella fertőzést kell megemlíteni, ami nagyon ritka, csak akkor lép fel, ha nem megfelelő minőségű, romlott élelmiszert kap az állat. Emellett, ha bármilyen egyéb betegség tünetét mutatja a malacka, minden vele való érintkezés után alaposan mossunk kezet! A fentiek alapján azt gondolom, hogy kevés figyelemmel minimális a tengerimalactól elkapható betegségek veszélye.
Nem kell erőszakkal visszaszoktatni. Majd ha fázik, bemegy...
A fül melegsége teljesen normális, de lehetne láz jele is. Az utóbbi esetben azonban bágyadt, étvágytalan lenne a cica. Tehát szerintem sincs gond.