276. Az illatos úton fut a kutya
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Kutyák ezrei laknak a József Attila Lakótelepen: számukra új sétalehetőséget hozott a frissen kialakított kutyafuttató. Akár kutyakiképzést is kaphatnak a helyszínen.
Spániel- és kutyabarátok: miért ne vennétek spánieles naptárt, amivel a fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok!
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Hatalmas szemek, hosszú farok, kíváncsiság és barátságosság jellemzi az afrikai versenyegereket, amelyek Északnyugat-Egyiptom tengerparti sivatagjaiból származnak. A farkát alig borítja szőr, s nincs igazi bojtja, csak egy keskeny, sötét szőrcsík a farok végének felső részén. Lábvégei csupaszok, a hátsó lábak megnyúltak, jóval hosszabbak az elülsőknél.
Jó esély van rá, hiszen a papagájok csőre folyamatosan nő, de ez egy lassú folyamat, ami egy évig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt nevelőtáppal kell etetni.
Sajnos nemcsak hogy nehéz, de nem is lehetséges, így utólag, látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a kis gőte halálát. Önmagában a farok sérülése még nem feltétlenül halálok, ám amennyiben a seb elfertőződik, annak könnyen vérmérgezés is lehet a következménye. A levélben több dolog is felmerül ami a halálhoz vezethet. Ilyen a korábbi étvágytalanság, vagy egy esetleges sebfertőzés. A fertőtlenítők helytelen használata (esetleges túladagolása) szintén káros a gőte egészségére. Mindenképpen kerülni kellene a felesleges vegyszerek használatát.
Több betegség tünetei is lehetnek a szürkés foltok a kígyó bőrén. Tartási hiba (pl. túl nedves környezet), bakteriális és gombás fertőzés egyaránt okozhatja. Vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy pontosan mi a baja a siklónak, ezért javaslom, keressen fel hozzáértő állatorvost!
A kérdés megválaszolását a kezelő állatorvosra kellene bízni. Ő egy vizsgálat alapján el tudja dönteni, hogy megvannak-e a herék, illetve hogy azok állapota az állat korának megfelelő-e. Amennyiben a herék nem szálltak le, a későbbiekben azok műtéti eltávolítása indokolt. A rejtett heréjűség öröklődik.
Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a cicát!