2811. Milyen nevet adjunk a cavalier kutyusnak?
A Cavalier King Charles spánielnek választott név legyen olyan, ami tükrözi a fajta elegáns, barátságos és szeretetteljes természetét. Összegyűjtöttünk néhányat!
A Cavalier King Charles spánielnek választott név legyen olyan, ami tükrözi a fajta elegáns, barátságos és szeretetteljes természetét. Összegyűjtöttünk néhányat!
Idén is kiosztották több kategóriában az Év Kutyabarát helyeit. Mutatjuk hova érdemes menni kutyáddal!
Összegyűjtöttünk néhány magyar hírességet, akik mindennapjaikat egy kutyussal is megosztják.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
Budapesten belül ingyenessé válik a kerékpár- és kutyaszállítás a MÁV-csoport minden olyan járatán, ahol az korábban csak külön díjfizetés ellenében volt lehetséges.
Ez egy relatív gyakori "probléma" kölyökállatoknál. Leszoktatni, az Ön által említett nevelés, rászólás az egyetlen megoldás. Max. egy-két hónap és elmúlik ez a rossz szokás... :)
Feltehetően a probléma nagyobb fájdalmat és kellemetlenséget jelent nap mint nap kutyájuk számára, mint amivel az altatás és a műtét járna. Megfelelő műtét előtti vizsgálatokkal, megfelelő altatási és fájdalomcsillapítási protokollokkal kutyusuk biztonságosan altatható, és fájdalma nagyban csökkenthető. Amennyiben állatorvosukban megbíznak, és ő azt ajánlotta, hogy műteni kell a kutyát, feltétlenül hallgassanak Rá!
Az összeszoktatás terén nincs általános módszer. Sok függ az állatok egyéniségétől, vérmérsékletétől, dominanciájától. Mindenképpen türelemre van szükség. A viszonylag frissen ivartalanított kandúr még mutathat szexuális érdeklődést a másik macska iránt (akkor is, ha az ivartalanítva van), amit az érintett nem vesz jó néven. Idővel ezek a problémák megoldódnak. Hogy mennyire különböző egyéniségek a macskák, jó példa saját 3 macskánk viselkedése. Aki legrégebben van nálunk, nem barátkozik sem a másik kettővel, sem a kutyával (eltűri őket). Aki másodiknak jött, nagyon szereti a kutyát (összebújva alszanak), jól kijön a harmadikkal (játszanak egymással), de nem foglalkozik az elsővel. A harmadik jóban van a másodikkal, nem foglalkozik az elsővel, és a kutya sem érdekli.
Egyrészt hosszú távú kezelésre, másrészt roham megszakításra is vannak megfelelő gyógyszerek, amelyek segíthetnek. Keresse fel állatorvosát, hogy eldönthesse, milyen gyógyszeres kezeléssel lehetne kutyáján segíteni.
Már két napja? Sürgősen vigye állatorvoshoz, az első nap ezt kellett volna tenni!