2821. Pórázzal vagy póráz nélkül sétáltassuk kedvencünket az erdőben?
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
Sajnos, ez a 8 kutyafajta egészségügyi okokból gyakran a 10 évet sem éli meg.
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Egyre többen fogadnak örökbe kutyát állatmenhelyről, ilyen esetben néha olyan társat kell magunkhoz szoktatnunk, akit korábban bántalmaztak. Lelki gyógyulásuk hosszú folyamat és sok türelmet is igényel, de a szeretet, és a figyelem segíthet számukra visszanyerni az emberekbe vetett bizalmat.
Az élettartam nagyban függ a kutya genetikájától, egészségi állapotától, táplálkozásától és életkörülményeitől.
Feltehetőleg külső hallójárat gyulladása van - ezért rázza gyakrabban a fejét - ami már átterjedt a középfülre is ahol az egyensúlyozó központok vannak. A hallójárat tisztítása és megfelelő gyógykezelése után az egyensúlyi zavarok is megszűnnek majd. Hallójárat gyulladás (külső fülgyulladás) Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény
Az ivartalanítási műtét bármikor elvégezhető, de egy 7,5 éves kutyát én még nem neveznék "öregnek". Ha jó egészségi állapotban van, nincs semmi olyan szervi elváltozása, ami miatt az altatás kockázatosnak lenne minősíthető, nyugodtan "bevállalhatja" a műtétet. Sokkal jobb most, mint mondjuk 3-4-5 év múlva, amikor például emlődaganatai lesznek az álvemhességek miatt, és akkor már szükséges lesz egy műtét. Ha nagyon körültekintő akar lenni, akkor a műtét előtt csináltasson egy kisebb kivizsgálást (pl. egy alaposabb klinikai vizsgálat + vérlabor).
Üdvözlöm! Igazából nincs jelentősége az ébredés idejének. Ha megtalálták, akkor már nem telelt. Fali gík egyébként. MIvel védett azonnal el kellene engedni. Most úgyis szép idő jön, engedjék el ott ahol találták, meg fogja oldani :)
Szerintem ez valami fekély lehet, amiben bármilyen baktérium lehet. Lehet az is hogy csak kiesett egy varrat és szétnyílt a seb. Szerintem mielőbb meg kellene mutatni hozzáértő kisállatos állatorvosnak!
Kedves Erzsébet! Az első és legfontosabb dolog az lenne, hogy lássa a kutyamamát állatorvos, hogy egészségileg minden rendben van-e vele. Ha igen, és ez csak egy rendellenes viselkedés nála, akkor ilyen esetekben nagyon jó segítség szokott lenni a SEPIA C200 homeopátiás szer, amit egyszer vagy max. kétszer kell beadni a kiskutyának. Ez a szer helyre tudja billenteni az ilyen jellegű "nemtörődömséget" a mamakutyáknál. Természetesen a szert a homeopátiás szerekre vonatkozó szabályok betartásával kell adagolni!! Ha további kérdései lennének ezzel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.