2821. Pórázzal vagy póráz nélkül sétáltassuk kedvencünket az erdőben?
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
Sajnos, ez a 8 kutyafajta egészségügyi okokból gyakran a 10 évet sem éli meg.
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Egyre többen fogadnak örökbe kutyát állatmenhelyről, ilyen esetben néha olyan társat kell magunkhoz szoktatnunk, akit korábban bántalmaztak. Lelki gyógyulásuk hosszú folyamat és sok türelmet is igényel, de a szeretet, és a figyelem segíthet számukra visszanyerni az emberekbe vetett bizalmat.
Az élettartam nagyban függ a kutya genetikájától, egészségi állapotától, táplálkozásától és életkörülményeitől.
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.