2826. A legnépszerűbb nevek border collie számára
A border collie-k számára sokan olyan neveket választanak, amelyek tükrözik a fajta intelligenciáját, energikus természetét vagy pásztorkutya-örökségét.
A border collie-k számára sokan olyan neveket választanak, amelyek tükrözik a fajta intelligenciáját, energikus természetét vagy pásztorkutya-örökségét.
A kutyák étrendje nagyban különbözik az emberekétől, ezért fontos tisztában lenni azzal, hogy milyen emberi ételek lehetnek biztonságosak számukra. A kenyér az egyik leggyakoribb kérdéskör, amelyet a gazdik feltesznek. De vajon ehet-e kenyeret a kutya, és ha igen, milyen feltételekkel?
A leukémia időbeni felismerése és kezelése nagyban befolyásolhatja kedvenced életkilátásait. Tájékozódj velünk minden fontos aspektusáról, a tünetektől a terápiás lehetőségekig.
Január 28-án el kellett altatni Deményt, a kötsög vizslát, aki az ország egyik első kutyainfluenszere volt.
A kutyák természetüknél fogva hűséges társak, de bizonyos fajták különösen erősen kötődnek gazdájukhoz. Mutatjuk melyek ezek!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.
Kedves Tamás! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Ami pedig a másik kérdést illeti, nos, erről így nincs véleményem. Ez egy táp zacskójáról lemásolt összetlétel sor, ami így semmit nem mond. Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.