281. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Sok kutyatartó elutasítja az ivartalanítást. Rengeteg mítosz kering a kutyák nemzőképtelenségével kapcsolatban, és a legtöbben nem hajlandóak elfogadni az orvosok véleményét. Nem tudják, hogy az első tüzelés előtt ivartalanított szuka kutyáknál jelentősen csökken a mellrák kialakulásának esélye.
Nem az emberek az egyedüli lények, akik szeretik a nyarat. A kutyák is odavannak a melegért, a természetért, a zöldért és az illatokért!
Amíg nem lett fontos tagja a családnak, a kutyáink nem részesültek ilyen körültekintő gondoskodásban, mint manapság. De nem vidéken, ahol sokan még mindig úgy gondolják, hogy a kutyák mindenre immunisak...
A tünetek alapján a macskájának, valószínűleg vírusos (calici, herpes) "náthája" van. Sajnos gyógyszeres kezeléssel a betegség nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető. Tapasztalatom szerint az ilyen állatok idővel elaltatásra kerülnek a súlyosbodó tünetek miatt. A gyógykezeléshez hozzátartozik, az állat immunrendszerének megerősítése erre kifejlesztett szerekkel, amiket állatpatikában be tud szerezni.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Az epilepsziának igen változatos megnyilvánulási formái lehetnek. A súlyos, eszméletvesztéssel járó rohamoktól kezdve az alig észrevehetőig. A leírt tünetek alapján akár epilepsziás rohamról is lehet szó. Hasonló tünetek azonban pl. görcsökkel járó betegségek, oxigénhiányos állapot, vércukorszint problémák esetén is előfordulhatnak. A legjobb lenne, ha mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
Sok feltételezhető ok lehetséges, első lépésben egy alapos állatorvosi vizsgálattal meg kell győződni a szervi okokról (vese, húgyúti szervek, cukorbetegség, stb.) Amennyiben ezek negatívok, akkor lehet a táplálék-/folyadék felvétel, viselkedési okokkal, rangsorproblémákkal (jelölő vizelés) egyéb viselkedési és megszokási okokkal indokolni a tünetet. Küldjön egy e-mailt az info@4tappancs.hu címre és elküldöm Önnek az "Az én kutyám … nem szobatiszta" című írásom.