281. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Sok kutyánál idegrendszeri problémák okozzák a félősséget. Ezen valamelyest alakítani lehet. A kutya tanításánál a fokozatosság a lényeg, és a magabiztosságot is lehet tanítani. Első lépésként fel kell mérnünk, hogy mitől fél a kutya és fokozatosan ki kell tenni ehhez hasonló, de gyengébb ingereknek, miközben ügyelnünk kell arra, hogy viselkedésünk teljesen nyugodt legyen. Ha figyelünk arra, hogy a kutyának eközben ne legyen negatív élménye, csak pozitív, akkor lassacskán megszokja, hogy nincs semmi baj. Fontos, hogy ha eközben jutalmazzuk, ne akkor tegyük, amikor éppen nyüszít, vagy nyugtalan, hiszen így megjutalmazzuk ezt a tevékenységet, és ennek következménye lehet, hogy a viselkedést egy idő után a jutalom reményében fogja produkálni.
Jó lenne egy röntgen vizsgálatot végeztetni,nincs-e légcsőszűkülete a kutyusnak. Lehet egy allergiás eredetű aszthmás tünet is az orr szívása.Ebben az esetben hörgőtágító gyógyszerekkel lehet csökkenteni a tüneteket. Érdemes lenne egy kardiológiai kivizsgálásra is elvinni,nincs-e szívmegbetegedés a háttérben.Keresse fel ismét állatorvosát,ha az előírt gyógykezelés nem hozott gyógyulást.
Ha kétségei vannak az állatorvosuk diagnózisával kapcsolatban, akkor javaslom egy fogászati szakrendelés felkeresését. Ha ilyen nincs a környéken, akkor egy másik állatorvosnak is megmutathatja, kikérve az ő véleményét is.
A leírása alapján valószínűleg valóban allergiás hátterű bőrtünetekről van szó, emellett szól az is hogy a bőrtünetek javulásával, a kötőhártya gyulladás is gyógyult. Ha valóban meg akarjuk tudni hogy mire allergiás a kutya, magyar illetve német laboratórium ezt vérből meg tudja mondani. Mivel az állatorvosa csikehús allergiára gyanakodott, ezért bárányos tápra állította át ez önmagában is a helyes diagnózis mellett szól. Mivel a fajta hajlamos többféle allergén okozta bőrbetegségre a tenyésztésbe állítás és a kutyus gyógyulása érdekében érdemes lenne a vérvizsgálatot elvégeztetni. Az allergia nem öröklődik csak az allergiára való hajlam, és az sem biztos hogy az utódai ezt örökölni fogják, emiatt nyugodtan tenyésztésbe lehet állítani. Az allergiás bőrtünetek kialakulásához, minden esetben többször kell az allergénnel találkozni az immunrendszernek és ezt követően jelentkeznek a tüntetek.Véleményem szerint azt a tápot kell eteni ami mellett nem vakaródzik, akármennyibe kerül.
Valóban okozhat a féreghajtó ilyen tüneteket, még akkor is, ha korábban ezt nem észlelték, de természetesen egész más oka is lehet a jelenségnek. "Parazita elleni oltást" sajnos nem ismerek, itt talán csak félreértés lehet. Tekintettel a tünetek súlyosságára, azt javasolom, ne várjanak 4 napot, hanem hívják ki a helyettesítő állatorvost, vagy keressenek másikat, hiszen csak alaposabb vizsgálattal lehet kideríteni a pontos okot, és a leírása alapján lova sürgős kezelésre szorulhat.