281. Miért és mikor érdemes ivartalanítani a kutyát?
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák
A leírások alapján nehéz eldönteni, hogy pontosan miről lehet szó. Legvalószínűbb a gombás fertőzés. Ez esetben felületi lerakodást el kellene távolítani és a helyét kezelni, de ehhez mindenképp javasolt az állatorvosi vizsgálat. A hullámos papagáj csőrének leggyakoribb betegségei
Kedves kérdező! Először is, mindenképp külön kellene őket venni, tilos együtt tartani őket, magányosan élő állatok. Már a fajtárs jelenléte is óriási stressz, ami betegségek kiváltója lehet, ill. életveszélyes is. Bármikor összekaphatnak, még ha jelenleg látszólag békében is élnek. Jelen helyzetben a nem beteget vegye ki máshova, hogy a beteget ne stresszelje költözéssel. Milyen neműek? Remélhetőleg azonos neműek és nem lesznek picik, ill. talán még fiatalok, és ha a kereskedésben vegyes nemek is voltak, és esetleg lányok, talán még nem vemhesek. A leírt tünetek (remegés, inaktivitás, fogyás, ingatag járás stb.) a hörcsögök betegségeinek felére minimum ráillik. Szóval nem lehet ennyiből megmondani, mi lehet a baj, de az biztos, hogy beteg, fájdalma van, és mielőbb szüksége van egy hozzáértő egotikus szakállatorvosra. Sajnos nem sok van belőlük az országban, így érdemes lenne tájékozódni a lakhelyéhez legközelebb eső lehetőségről. Ebben szívesen segítünk. Addig is jól jó lnene neki Vetri-DMG immunerősítő, 0,1 ml/100g (kúra jelleggel, 30 napont át, naponta egyszer), illetve fájdalomcsillapító. Ezek nem gyógítanak, csak segítenek a helyzeten kicsit, de mindenképp jó orvos kell minél hamarabb. Simán lehet bármilyen szervi probléma, fertőzés, daganat meg 1000 másik dolog.. Üdvözlettel, Honti Henriett EKA hörcsögmentés
Kedves kérdező! 8 hónapnál fiatalabb nőstény csincsillát tilos hím mellé tenni, ugyanis az életét veszélyezteti egy korai vemhesség. Nem feltétlenül tudják kihordani sem, sokszor vetélnek, a szerencsétlenebbek végighordják és belehalnak az ellésbe. Sajnos ha már megtörtént a baj, akkor a lehető legjobban kellene megoldani a helyzetet. Mindenképp azt javasolnám, hogy vigye egzotikus szakállatorvoshoz a hímet, ivartalaníttassa, ezzel megszűnik a nőstény űzése, illetve a jövőben nem lesznek nem kívánatos szaporulatok sem. Ez egy egyszerű rutinműtét, nem lesz az állatnak semmi komoly baja hozzáértő orvosnál. Amíg ez megvalósul, tegye külön a hímet. A nőstényt is érdemes lenne szintén hozzáértő, egzotikus szakállatorvoshoz vinni, hogy igazolhassa vagy kizárja a vemhességet. Ha vemhes, akkor extra teendői lesznek, hogy a lehető legjobb esélyei legyenek az életben maradásra. Amennyiben a hím ivarosan és bent marad, egyrészt az őrületbe kergetheti a nőstényt és előfordulhat közöttük durvább agresszió, illetve az ellés után azonnal újra vemhesülne, ezzel még nagyobb veszélybe juttatva saját magát. További kérdésekre is szívesen válaszolunk, akár orvosválasztással, akár a vemhes csincsilla gondozásával kapcsolatban. Sok sikert, kitartást kívánok! Olvass tovább! Hogyan kell tartani a csinsillát? A csincsillák és a porfürdő