2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
Kedves Gazdi! Nem endémiás a betegség, se sporadikus. Tehát full service van rá. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Kedves Bálint! Sok mindent leírt a levelében, csak azt nem, hogy mi volt a diagnózis, amit megállapított az állatorvos? Ettől ugyanis sok függ! Nagyon sok. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy mi a baja a kutyájának, milyen elváltozás áll a tapasztalható tünetek mögött? Azt tudom csak javasolni, hogy keressen meg vele egy jó ortopédus szakembert és vele vizsgáltassa meg. Itt találhat ilyeneket: www.kisallatortopedia.hu
A leírásból számomra nem derül ki hogy csak akkor passzív-e a kutya amikor a párja otthon van vagy általában?Ha főleg a párjától fél akkor meg kell próbálni összebarátkoztatni őket.Adjon enni ő a kutyának,vigye el sétálni,adjon neki jutalomfalatot ha megérdemli. Persze a változás nem azonnal fog bekövetkezni de két dolog segíthet:a következetesség és a kitartás. Hogyan bánjunk a félős kutyával? Félős kutya, rettegő macska - pánikbeteg állatok
Ez egy elég speciális és nem is gyakori probléma. Én még soha nem találkoztam hasonló esettel, így nem is tudok ehhez érdemben hozzászólni. Azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressen meg a kutyával, aki már találkozott hasonlóval és vannak erről saját tapasztalatai is.
A kérdésből nem derül ki hogy a hátulsó testfélen levő szőr eleve ilyen rövid göndör és fejletlen volt vagy kezdetben normálisan nőtt és csak később lett ilyenné.Ha eleve ilyen akkor ez öröklődő elváltozás,ha csak később változott meg akkor laboratóriumban meg kell vizsgáltatni bőrkaparékot szőrtüsző atka kimutatására. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Komondor, a délceg hungarikum