2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
Azert csinálja, mert látja, hogy kölyök és úgy is kezeli. Ezzel egyáltalán nincs semmi gond, szépen segíti majd a szocializációt, ami sajnos kelleni is fog, mivel nagy esellyel szaporítótól lett vásárolva a kölyök (tenyésztő nem adja oda 7 hetesen, mivel törvény alapján, 8 hetesen lehetne elválasztani az anyától). Nem kell aggódni a viselkedése miatt, ez inkáb jó dolog:) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák kiképzését nem lehet elég korán kezdeni Kutyakölyök kerül a régi mellé - az első találkozás A kölyökkutyák szocializálása
A kutyáját minél hamarabb meg kellene vizsgáltatni egy állatorvosi rendelőben! Ott majd eldöntik, hogy mi a teendő vele.
A táplálékot a gyomor-bélcsatorna megemészti akkor is, ha nincs megrágva csak nehezebben és rosszabb hatásfokkal. Gondolom eddig sem okozott gondot.Lehetőleg apró szemű tápot kell ilyenkor etetni. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?
Kedves Erika! A bűzmirgy több okból is "beállhat", értem ezalatt, hogy nem ürül rendszeresen a váladék belőle, az felhalmozódik benne, majd begyullad. Lehet az ok, hogy túl lágy a kutya széklete, vagy anatómiailag szűk a nyílása, okozhatja a rendszeres szocális hatások (sétáltatás) hiánya, illetve - ahogy Ön is írja - akár egyébb lelki konfliktus is. Szívesen ajánlanék egy-két homeopátiás szert, ami segíthetne kedvencén, de ehhez elég kevés az az információ, amit leírt. Ezért arra kérem, keressen meg (telefonon: 06209284425), hogy meg tudjuk beszélni a kutyus egyedi helyzetéből adódó feltételezhető kiváltó okokat, és így már - homeopátiásan gondolkodva - ki tudjuk választani a megfelelő szer(eke)t. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!