2881. YouTuber Simone Giertz alkot irodai széket, amelyet megoszthatsz kutyáddal
Simone Giertz egy olyan irodai széket készített, amelyet megoszthatsz a kis, háromlábú kutyáddal
Simone Giertz egy olyan irodai széket készített, amelyet megoszthatsz a kis, háromlábú kutyáddal
Egy szerető család gondoskodik 12 éves, rákbeteg golden retriever Theo utolsó napjairól, hogy fényes kalandokkal és sok szeretettel legyenek megtöltve.
Ha a kutyád krónikus fájdalmakkal küzd, az akupunktúra segíthet a mozgékonyságán, az energiaszintjén és az általános életminőségén, így új lendületet adva a mindennapi életének.
A megfelelő kutyapanzió kiválasztása nagyon fontos, mert itt biztosíthatod, hogy a kutyád barátságos és biztonságos környezetben tölti a napját, miközben te máshol vagy.
Hogyan kell kiszedni a kullancsot? Mit tehetünk, ha fertőzött kullancs csípte meg a kutyánkat, és hogyan előzhetjük meg a kullancs által terjesztett betegségeket? Most mindenre választ adunk!
Nagyon korai a kölyköt már 6 hetes korában elszakítani az anyjától, mert egészséges szocializációja és fejlődése érdekében legalább 8 hetes koráig mellette kellene maradnia! A kutyák helyes táplálásáról, mint ahogy az emberekéről is, szakembercsoportok vitáznak és e téren is számtalan nézet uralkodik. Ezek részletes ismertetése itt túl messzire vezetne, ezért most maradjunk annyiban, hogy két út közül választhat: 1. Kiváló minőségű (és ennek megfelelő árú) kölyökkutyatápot etet. 2. Természetes, nyers táplálék, amely (lehetőleg biopiacon vásárolt) baromfi-, marha-, borjú- vagy juhhúsból és belsőségekből (szív, máj, zuza), tojásból, nyers csontból (pl. darált csirkenyak), zöldségfélékből (pl. sárgarépa, brokkoli, zellergumó), esszenciális zsírsavakból (pl. halolaj kapszula, lenmagolaj), lucerna (porított, vagy tabletta-formában) áll. "Desszertként" húsos csontot (pl. borjúlábszárat), olajos magvakat (pl. napraforgó- vagy tökmag) és gyümölcsöt kaphat. Mindkét esetben elengedhetetlen, hogy a tenyésztőnél kapott eddigi táplálékáról az átállás fokozatosan történjék! Sok kutya nem tudja a laktózt megemészteni, így a tej itatását inkább elhagynám. Probiotikus joghurtot viszont adhat neki. Ami a bundája ápolását illeti, a fürösztés helyett inkább alapos átkefélését javaslom.
Ez már egy kicsit jobban hangzik. Traumás sérülések esetén azonban - véleményem szerint - nincs helye a gyakorlatilag a szervezet öngyógyító képességén alapuló, tudományosan minden alapot nélkülöző, teljességgel reprodukálhatatlan, a XXI. században orvoslásnak nem tekinthető homeopátiás "bűvészkedésnek". Kiegészítő kezelésként azonban a homeopátia mellett a ráolvasás, sámán dobolás, ördögűzés, zsíros kalap égetés, fokhagyma füzér az ajtó felett, stb. hasonló, vagy talán még jobb eredménnyel járhat. Másképpen: ez az "ártani nem használ" kategória. A "hatóanyagot" már molekuláris szinten sem - csupán "információt" - tartalmazó (homeopátiás) szerek szerencsére nem ártalmasak. A legtöbb "információt" hordozó szer ilyen alapon a víz. Körforgása során évmilliók óta gyűlik benne az "információ" (vitathatatlanul a legtöbb "információt" hordozza), de "hatóanyag" molekuláris szinten sincs benne. Ezért mindenre jó. De leginkább kiszáradás ellen.
Az ultrahangos vizsgálat teljesen ártalmatlan, így nem tud megártani. Más kérdés, hogy vannak esetek (főleg akkor, ha kevés kölyök növekszik csak a méhben), amikor a korai vizsgálatoknál nem látszik egyértelműen. Minél későbbi időszakban vizsgálják, annál nagyobb a valószínűsége, hogy pontosabb képet lehet kapni. Ezért ha biztosat szeretne tudni, vigye el ismételten vizsgálatra.
Tanácsot csak a kutya viselkedésének megfigyelése és a tartási körülmények felmérése után lehet adni, mert elsődlegesen a kiváltó okokat kell felderíteni.
Sürgősen keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést, vagy állatkórházat. Mielőtt késő lesz. Általában megyeszékhelyeken, nagyobb városokban van állatkórház vagy szakrendelő. A fővárosban több lehetőség is van.