2881. YouTuber Simone Giertz alkot irodai széket, amelyet megoszthatsz kutyáddal
Simone Giertz egy olyan irodai széket készített, amelyet megoszthatsz a kis, háromlábú kutyáddal
Simone Giertz egy olyan irodai széket készített, amelyet megoszthatsz a kis, háromlábú kutyáddal
Egy szerető család gondoskodik 12 éves, rákbeteg golden retriever Theo utolsó napjairól, hogy fényes kalandokkal és sok szeretettel legyenek megtöltve.
Ha a kutyád krónikus fájdalmakkal küzd, az akupunktúra segíthet a mozgékonyságán, az energiaszintjén és az általános életminőségén, így új lendületet adva a mindennapi életének.
A megfelelő kutyapanzió kiválasztása nagyon fontos, mert itt biztosíthatod, hogy a kutyád barátságos és biztonságos környezetben tölti a napját, miközben te máshol vagy.
Kutyád ösztönből rejti el a csontokat, játékokat és egyéb értékes tárgyakat. Ez a cikk három fő okot ismertet – táplálék-eltárolás, stressz és unalom – miért cselekszik így.
Ebben az esetben a könnyezés okát kell megszüntetni, ugyanis a szőr elszíneződésével önmagában nem lehet mit kezdeni. Az okok közt szerepelhet például, hogy a kutyusnak befelé nőtt a szempillája és ez irritálja a szemét. Ez esetben forduljon orvoshoz. Amennyiben az irritáció más eredetű, úgy próbálkozhat borvízzel - patikában kapható -, vagy kutya szemcseppel.
Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel ebben az ügyben. A két kutya között valószínűleg eddig is voltak ellentétek, de le tudták vezetni a "játék" folyamán. A játék alatt kiderül, ki az erősebb, a domináns, így utána, ha az ösztönök kifáradnak, pihenés közben, már nem rivalizálnak. A másik ok, hogy amíg külön laktak, addig egyik kutya sem érezte sajátjának a másik otthonát, de a közös lakásban már el akarják dönteni a rangsort. Megakadályozni a verekedést nem lesz könnyű. Amíg önök jelen vannak, és egyértelműen tudtukra adják, hogy verekedni nem lehet, addig talán működni fog. De sajnos mind a két fajta nagyon önfejű, nehezen kezelhető, és ahogy egyedül maradnak, megint összeugranak. Azt tudom javasolni, hogy otthon, a lakásban, tartják őket ketrecbe, egymástól elzárva, ha nincsenek felügyelet alatt. Ha így sem működik, akkor felváltva engedjék ki őket a lakásba, és a kertbe. Sétálni azért próbáljanak meg velük együtt menni, valószínű, hogy az utcán már nem fognak verekedni. A másik megoldás, hogy az erőszakosabb, a kezdeményezőt ivartalanítani kell (persze csak abban az esetben, ha nem tenyészkutyáról van szó), így a territórium megőrzése nem annyira jelentős a számára. Remélem sikerült kielégítő választ adnom, és megoldást a problémára. Ha további kérdés is felmerülne kérem telefonáljon, vagy írjon.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)