2886. Készítsd el te magad ezt az egyszerű kutyajátékot egy délután alatt
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Utazásod alatt ne aggódj kedvenced miatt. Egy profi és szeretetteljes kutyafelügyeleti szolgáltatás gondoskodik arról, hogy a kutyád biztonságban, kényelmesen és jó társaságban töltse a napját.
Valentin-nap jó alkalom, hogy saját készítésű ajándékokkal lepd meg kedvencedet. Ezek az ötletek egyszerűek és kreatívak, így feldobják a napot.
Kutyád boldogsága és egészsége érdekében fontos, hogy olyan sétáltatót válassz, akihez bizalommal fordulhatsz. Ismerd meg a legfontosabb tudnivalókat, árakat és tippeket a biztonságos kutyasétáltatáshoz.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Az injekció a tüzelés megelőzésére, kiiktatására, megszüntetésére szolgál. Ha ennek ellenére befedezte (mert akkor mégis tüzel a szuka...) a kan kutya, akkor mindenképpen nézesse meg állatorvossal!
Egy 10 éves kutyát megoperálni nem lehetetlen ugyan, ha jó egészségnek örvend és a szíve, veséi, mája rendben vannak, akkor nem jelenhet túl nagy kockázatot, azonban mégis azt mondom, hogy ha eddig nem operáltatták meg, akkor most már ebből a szempontból nem nagyon érdemes. A mai felfogásunk és tudásunk szerint a daganatos betegségek megelőzésnek esélye akkor a legnagyobb, ha még az első tüzelés előtt ivartalaníttatják a szukát. Minden egyes tüzelés után egyre nő az esélye, és 10 évesen már ez nem fog segíteni neki az esélyek csökkenésében.
A kiskutya csupán kiskutya - és nem egy plüssmackó. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kis testű kutyákra, mint nagy testű kedvenceinkre. Kis testben ugyanolyan kutyalélek lakozik. Vagyis: falkatörvények. A babusgatás a kutya szemében nem más, mint alárendeltség elismerése. Ezért Ön a viselkedésével pont az ellenkezőjét sugallja a yorkinak, mint amit szeretne. Az eb olvasatában ez ugyanis a következőképpen hangzik: "Hmmm, folyamatosan azt jelzi felém a gazdi, hogy én vagyok a falkavezér - gyorsan kell tennem valamit, hogy megmutassam, én vagyok itt a király!" És mi a következő lépés? Az eb gyorsan morog egyet. Kedves asszonyom! Ameddig babusgatni akarja a kutyát, ez a helyzet nem fog megváltozni. Egy kutyának (bármekkora is a mérete) falkára van szüksége. Ezért Önnek, hogy elfogadja Ön a kutya, hogy szót fogadjon, hogy ne kapja meg az Ön kezét esetleg Önnek a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat tanácsos követnie és következetesen betartania.
Úgy érzem, nem azt kérdezte, amire választ szeretne kapni. Ezért egy kis kitérővel kezdem. Vitaminnak azokat az anyagokat nevezzük, ami a szervezetben nem termelődnek, de a normál működéshez szükség van rájuk. Ennek megfelelően vitamint mindig kell enni. Egy jól összeállított étrend azonban tartalmaz annyi vitamint, amennyire szükség van. A kérdésére, tehát, hogy adjon-e vitamint, vagy sem az étrenden felül, ehhez tudni kellene, mi az étrend. Ha jó minőségű kutyaeledelt eszik a kutya, akkor semmi szükség a kiegészítésre. Bár kérdésében nem szerepelt, de ide kapcsolódik, mennyit egyen a vemhes kutya. Sokan ilyenkor többet adnak, „hiszen 5-6 kutya helyett kell ennie az anyának”. Ez szintén téves felfogás. A kiskutyákat az életre kell felkészíteni az anyaméhben. A kiskutyák táplálékfelvételét a születés után a gyomor térfogata (ami igen kicsi), valamit az anya tejtermelése és a kölykök száma limitálja. Az anyaméhben megszokott bőség ekkor visszaüthet, és felborulhat a kölykök anyagcseréje. A túletetés másik vonzata, hogy a feleslegesen bevitt energia zsírként raktározódik az anya szervezetében. Az így kialakult zsírdepók pedig nehezíthetik a szülést. Másik kérdése a féreghajtókra vonatkozott. Majdnem mindegyik féreghajtó adható vemhes állatnak, de ezek receptköteles készítmények. Ezért mindenképpen az állatorvossal kell egyeztetni. Ezt azért is érdemes megtenni, hogy az állatorvos is felkészülhessen az Ön kutyájának szülésére, egyeztethessék, hogy probléma esetén kit hol tudnak elérni. Ebben sem árt az óvatosság.
Ha nem tüzel, akkor nem lett vemhes sem. Viszont az elképzelhető, hogy tüzel, csak nincs látható nyoma, tehát nem "csepegtet". Mikor tüzelt utoljára a kutyád? Ha nemrég, akkor valóban nem valószínű, hogy most is tüzel. Ha biztosra akarsz menni azzal kapcsolatban, hogy vemhes-e, vidd el állatorvoshoz.