291. Mit kérdezzünk a tenyésztőtől, ha kiskutyát veszünk?
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Állatra nincs garancia. Ha csökkenteni szeretnénk a vásárlási kockázatot, akkor néhány dolgot előre tisztáznunk kell a tenyésztővel.
Miért van az, hogy amikor otthon vagyunk, kutyánk tisztelettudó és engedelmes, ám amint kitesszük a lábunkat a lakásból, rögtön átváltozik szárazföldi rombolóvá?
Hüllőtartók, irány a kert! Hobbiállatunk változatos étrendje érdekében mindenféle érdekes (és ízletes) rovart és puhatestűt összefogdoshatunk.
Nem mindig a legnagyobb állatok a legerőszakosabbak. Sőt, legtöbbször-ahogy az emberi életben is- az apró teremtmények a legtörtetőbbek és a legnagyobb térhódítók. Lássuk kik ők és hogyan csinálják!
A nemzetközi biodiverzitás védelmi évben, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a madárfajok fogyatkozásának veszélyére hívja fel a figyelmet! A hosszútávú vonuló énekesmadarak között kiemelkedően sok veszélyeztetett faj van, ezek európai állományai az elmúlt 15-20 évben folyamatosan csökkennek. Az MME az eltűnő madarak nagyköveteiként a fecskéket választotta az év madarainak 2010-ben!
Így utólag, a részletes kórisme nélkül nem tudok kérdésére válaszolni. Forduljon bizalommal a kezelő kollégához ezzel a kérdéssel. Üdv
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyértelműen heves fájdalomtüneteket jelez a kutya. Nem tudom, hogy melyik terület felé kapdos, a farok fölötti vagy alatti részhez. Nem tudom, milyen élősködőket irtottak, feltehetően bolhát. Ha bolhaallergiás a kutya, az égető, viszkető, fájdalommal jár a faroktő fölött. Állatorvoshoz kell fordulni. Ha a faroktő alatti területhez kapkod, akkor vagy a bűzmirigyekkel van baj, vagy nem kizárható a mechanikai eredetű trauma sem, esetleg gáttájéki fájdalmat vagy az ivarszervekből eredő fájdalmat is jelezheti a beteg kutya. Ilyen esetben, mivel nagyon szenved a kutya, haladéktalanul állatorvoshoz kell fordulnia! Dr Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Ha a kecsketej nem elérhető, akkor tejpótló tápszerre van szükség, ami ma már szinte minden állateledelboltban, állatorvosi rendelőben elérhető. Amíg a kiscicák el nem érik a 7-8 hetes kort, ezzel kéne etetni őket, napi minimum 3 alkalommal, fokozatosan csökkentve az etetések számát. 7 hetes kor körül át lehet térni a jó minőségű kölyöktápra, szintén fokozatosan. Legyen előttük táp, majd amikor már kóstolgatják, egyre kevesebb tejet kell adni nekik. A kiscicák látása a szem kinyílása után egy héttel már éles kéne, hogy legyen. Sajnos több anyagforgalmi és fertőző betegség is károsíthatja a kiscicák látását, akár a magzati élet során, akár a későbbiekben. ezek kivizsgálását bízza szakemberre! A kiscicákhoz sok örömet kíván: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Üdvözlöm! Pusztán a tünetek alapján még nagyon sok lehetőség fennáll, így további vizsgálatok lennének szükségesek, hogy előre lehessen lépni: vérvizsgálat, RTG, esetleg ultrahang. A csigaméreg is gyanús.
Kedves Dézi! A leveléből ítélve 2 rosszulléte volt a kiskutyának, egy ízben spontán rohamról volt szó, egy ízben pedig az ágyról történő leesés következtében jött az 1 perces rosszullét, gyors regenerációs fázissal kísérve. Ilyen fiatal, éretlen agy apró kis fájdalomérzetre vagy stressz hatásra reagálhat ilyen rövid rosszullétekkel, kivizsgálások és egyéb információk hiányában még nem tekinteném epilepsziás rohamoknak, de semmiképpen nem tekinthető normál reakciónak a kiskutyán tapasztalt tüneteket. Ilyen fiatal korban nagyon gyorsan és könnyen kizárható vagy megerősíthető az epilepszia lehetősége. Nekem is az a véleményem, mint Önnek, hogy valamilyen öröklött, idült agyi betegség kezdeti stádiumának a klinikai tüneteit látjuk. Kérem, keressen meg a további segítségnyújtás lehetőségének érdekében! Dr Kiss Gabriella