291. Hogyan ápoljuk télen kutyánk lábát?
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Gyere és öltöztesd be kutyádat, no meg persze magadat és nevettesd meg a Vizsla Túra többi tagját!
Kedves Kérdező! A tömör tapintat,fájdalom nélkül mindenkép vizsgálatra szorul.Keresse fel állatorvosát ahol kivizsgálják az elváltozást. Dr.Puskás Gábor
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
A leírás alapján ezek a "rohamok" semmiképpen nem tipikus epilepsziás rohamok. Igazából az is kérdés lehet, hegy ezek a tünetek valóban rohamok-e, nem pedig inkább valami tartósabb idegrendszeri probléma okozza azokat. Könnyen lehet, hogy más ok áll a tünetek hátterében. Én mindenképpen javasolnám gerinc röntgen elvégzését, de akár MRI vizsgálat is szóba jöhet. Véleményem szerint mindenképpen tovább kel vizsgálni a kutyust, és keresni kell a valós okot. Lehet, hogy ezt azonban másik állatorvosnál, ill. rendelőben kellene megtenni.
Javasolok egy laboratóriumi vérvizsgálatot annak felderítésére hogy a belső szervek megfelelően működnek-e illetve hogy nincs-e más betegség pl.cukorbetegség a rohamok hátterében.
Kedves Gazdi! Német juhász kutyáknál alapvetően gyakorinak számít első végtag sántaság esetében a könyök diszplázia és az un. vállízületi OCD. Ezek a betegségek jó minőségű RTG vizsgálatokkal, megfelelő beállítással megállapíthatóak vagy kizárhatóak. Egyre gyakoribb a biceps ín gyulladása is, ez akár fizikális vizsgálattal is megállapítható. Az állatorvosukkal egyetértek, ha ez többször előfordul, visszatérő probléma lesz, javasolnám szintén a továbblépést, RTG esetleg arthroscopos vizsgálat elvégzését. Porcerősítésre nagyon sok készítmény kapható jelenleg már a piacon, gyakorlat és tapasztalat alapján én az egyik legjobbnak a Nutradyl nevű gyógyszert tartom, napi 2x1 adagolással német juhász esetében. Ezenkívül sikeresen végzünk porcerősítést, regenerálást őssejtterápia és PRP terápia kezeléssel is. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál