26. Partnereink
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A szupertechnika a kisrágcsálók világába is megérkezett! Immár átlátszó plasztik csodakuckót is vásárolhatunk kedvencünknek.
Boldog szülinapot a Szűz jegyében született kedvenceknek! Nézzük, mit ígérnek a csillagok!
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
A Háziállat Magazin saját bejárású, népszerű állatorvosát, dr. Kukla Miklóst mostantól nem csak a Háziállat TV kisfilmjeiben láthatja és hallhatja majd a közönség.
A mozgásszervi problémákat sok minden okozhatja. Nyáron a túlzott melegtől lehet hő-sokk, kiszáradás. Ha rosszul van etetve az állat, csontja is törhet traumás sérülés nélkül, és daganatok kialakulásánál a tünetek egyik pillanatról a másikra jelentkezhetnek. De az igazi okot csak akkor lehet kideríteni, ha megmutatja egy állatorvosnak.
A tünetek alapján traumás sérülésnek tűnik. A fejet ért sérülés következtében alakul ki vérzés a fejen, szem körül, az orrtájékon, illetve a fülből. A körbe-körbe járás is idegrendszeri tünetként mutatkozik, ami nagy valószínűséggel a belső fül sérülése következtében alakult ki. Ha a másik állat is evett a zöldségből, akkor a mérgezés kizárt. Esetleges mérgezésnél is hasonló tünetek mutatkoznak, de nem jellemző. Ha az állat hozzáférhetett patkányméreghez, akkor egyértelmű a diagnózis. Ahogyan a másik doktor is mondta, a daganat is lehetséges, de ezt csak boncolással lehetne megállapítani.
A tünetek súlyosnak tűnnek, ezért sürgősen vigye állatorvoshoz! Természetesen lehet megfázás, de gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket.
Mindenféleképpen kapja meg az antibiotikumkúrát, mozgassák folyamatosan, és vastagon almozzák be a helyét, hogy puhán feküdjön. A puha alom megakadályozza a felfekvések kialakulását, és jót tesz a lábak vérkeringésének is.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.