26. Partnereink
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A Háziállat Online partnerei, avagy akikkel szívesen működünk együtt.
A szupertechnika a kisrágcsálók világába is megérkezett! Immár átlátszó plasztik csodakuckót is vásárolhatunk kedvencünknek.
Boldog szülinapot a Szűz jegyében született kedvenceknek! Nézzük, mit ígérnek a csillagok!
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
A Háziállat Magazin saját bejárású, népszerű állatorvosát, dr. Kukla Miklóst mostantól nem csak a Háziállat TV kisfilmjeiben láthatja és hallhatja majd a közönség.
A tetoválási szám alapján, ha felhívja a MEOE-t telefonon, akkor meg tudják mondani a tulajdonos vagy a tenyésztő nevét. Érdemes állatorvoshoz is elvinni, mert elképzelhető, hogy microchip is van benne. Az interneten a www.elveszettkutyak.hu oldalon és a www.haziallat.hu-n is található fórum, ami segít az elveszett állatok gazdira találásában.
Nem tudom, milyen alom lehet a nyuszi alatt, de meg kellene próbálni másfélét is, mert előfordulhat, hogy allergiás egy bizonyos fűfélére, forgácsfélére, de az is lehet, hogy poros, esetleg szennyezett az alom és ez irritálja a nyuszit. Ha így sincs javulás, akkor lehet, hogy valamiféle felső légúti (fertőző) betegsége van és ezért prüszköl. Állatorvos tud adni vagy felírni megfelelő szem- vagy orrcseppeket. Remélem hamarosan elmúlik a nyuszi prüszkölése!
A kutyáknak való nyakörv szerintem nem lesz végleges megoldás. A legtöbb ilyen nyakörv hatékonysága elég korlátozott és nem is tartós, ráadásul csak kutyák/macskák számára állították elő, ezért a hatóanyaga sem biztos, hogy megfelel bárányoknak. El kellene menni állatpatikába, ahol kapható juhok számára is alkalmas fürösztőszer, vagy fel kell keresni egy állatorvost, aki injekcióval tud segíteni a problémán, ami mind a külső, mind a belső élősködőket elpusztítja.
A csupasz has vedlési/tollnövekedési problémára utalhat. Vitamincseppeket kellene vásárolni neki, amiket vízbe kell adagolni és figyelni a változatos táplálásra. Ha ez sem segít, akkor állatorvosnak kellene megmutatni, mert egyéb betegség is lehet a háttérben. A túl sok kotlás is vezethet egyébként ilyen problémákhoz. Jó lenne, ha nem hagynák, hogy ennyiszer üljön a tojásokon (inkább ki kellene venni alóla), mert ez gyengítheti az ellenállóképességét. Valószínűleg terméketlen tojásokról van szó, az is lehet, hogy nem is párosodnak a hímmel (ezt meg kellene figyelni) és ezért nem tudja őket kikölteni a tojó.
Sajnos még körülbelül sem tudok árat mondani, mert ehhez látni kell a kutyust. Az ár függ attól, hogy konkrétan milyen beavatkozások kellenek, ehhez milyen anyagok szükségesek, milyen altatási módot választ az orvos, stb. Szerintem érdemes elmenni a kutyussal állatorvoshoz, aki megvizsgálja őt, megbeszélik a teendőket és az árakat is.