26. Beagle: bátor és kitartó kutya
A beagle-t a legősibb kutyafajták közé sorolhatjuk. Beagle-k már szerepelnek egy XV. századi írásban, melyben leírják, hogy I. Erzsébet királynő is tartott ilyen kutyát.
A beagle-t a legősibb kutyafajták közé sorolhatjuk. Beagle-k már szerepelnek egy XV. századi írásban, melyben leírják, hogy I. Erzsébet királynő is tartott ilyen kutyát.
Ritkaságnak számító, kiveszőben lévő, több figyelemre érdemes magyar kutyafajta az erdélyi kopó. Ez az ősi magyar kopófajta kitűnően hajt és állít, de a gyerekeket is nagyon szereti.
Magyarországon 10-15 éve még szinte teljesen ismeretlen volt ez a kedves, félelmet nem érző és mindenre kíváncsi kis degu. Ismerkedjünk meg vele!
Az isztriai kopó vizslamunkát is ellátó, jellegzetesen keleti típusú kutya. 40-50 cm magas, különböző színekben előforduló balkáni kopófajta.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
Kedves Leila! Teljesen normális, hogy egy frissen operált végtagot még teljesen nem használ a kutyus, a kontroll vizsgálatnál a kolléga úgyis megvizsgálja újra és elmond minden lehetséges opciót. Addig is azt javasolnám, hogy mindenképp kíméljék, ne ugráljon, ne végezzen intenzív mozgást, mozgáskorlátozás szükésges. Üdvözlettel, Fux Attila Leváló csont-porcgyulladásos betegség (osteochondritis dissecans-OCD) kutyáknál Talpraállították a lebénult kutyát Amikor a kutyának fáj a mozgás - a csont artritisz és kezelése
A kezelő állatorvossal kellene megbeszélni mindenképp a lehetséges megoldást. Ha valóban angolkór (képek alapján ez is lehetséges) akkor csonterősítő, és D-vitamin kiegészítés szükéges hosszabb távon. Ha mégsem javul az állapota a kiskutyának, akkor további vizsgálatokra lesz szükséges( RTG, egyéb) Üdvözlettel, Fux Attila Érdemes elolvasi az alábbi kérdés-válaszokat is: Mitől alakul ki az angolkór és hogyan lehet gyógyítani? Milyen prémium táppal etessem a kutyám?
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp azt javasolnám Önnek, hogy keresse fel állatorvosát és első körben vizsgáltassa meg a kutyust. Hátsó testfél gyengeségnél, sántaságnál el kell dönteni, hogy ortopéd probléma( pl. csípődysplasia) vagy neurológiai zavar( pl. gerinceredetű betegség, CEC) van-e a háttérben. Ezt egyszerű reflexvizsgálatokkal kolléga elvégzi és az alapján megfelelő kezelést tud javasolni. Dr. Fux Attila
Ez egy szomorú történet, de sajnos jó választ én biztosan nem fogok tudni adni, de gyanítom, hogy más állatorvos kollégák sem tudnának. Vannak néha olyan betegek, betegségek, amelyekkel nem lehet javulást elérni, akkor sem, ha minden mindig a szakma szabályai, előírásai szerint történik. Megértem az elkeseredését, és azt is, hogy ettől kifáradt, kiborult, de okosat mondani, vagy tanácsolni nem lehet. Ezek azok a szituációk, amikor minden azon múlik, hogy a gazdi meddig bírja idegekkel, türelemmel, pénzzel..... sorolhatnám. Ha az "ottani" állatorvosokban csalódott, akkor más lehetőség nincs, minthogy megpróbál más (nem ottani) állatorvosokhoz fordulni, és hátha akad valaki, vagy valami, ami majd javulást eredményez. Korpás szőr, viszkető bőr? Hogyan gyógyítsuk? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
A képeken látható vérdarabokat tartalmazó székletet legvalószínűbben valamilyen lenyelt éles szélű vagy hegyes tárgy /csont vagy fadarab stb./által okozptt nyálkahártya sérülés okozhatta. Nem kizárható azonban a parazitás fertőzés sem ezért egy laboratóriumi székletvizsgálatot javaslok. Bizarr étvágy a kutyáknál Csoki, mazsola, pezsgő? Ne mérgezd meg a kutyád! A kutya férgessége A kutyában élősködő fonalférgek