296. Majom az új házikedvenc? Hogyan tartsunk majmot?
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Kívánatos állat, de nem olyan szép vele az élet, mint gondolnánk. A néha fenevaddá váló majmok tartását sok apró körülmény nehezíti meg. És sok komoly engedély is.
Talán nem a lajhármaki (Nycticebus coucang) a leggyorsabb állat a Földön, de rendkívül jó mászó és speciális vérereinek köszönhetően hosszú órákon keresztül képes - egy lábon - a fák ágain lógni.
A legtöbb gyík rovarokat fogyaszt, de akadnak köztük növényevők is. A sivatagi leguán (Dipsosaurus dorsalis) az előhelyén fellelhető növényeket eszi, kaktuszok virágait, terméseit. A tüskésfarkú gyíkok (Uromastyx sp.) is kizárólag növényevők.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Áramütéstől pusztult el János, a jeladós kerecsensólyom. Rosszul indult az év a kerecsensólymoknak és az őket védő szakembereknek. Áramütéstől elpusztulva találták meg Jánost, a műholdas jeladóval felszerelt öreg hím kerecsensólymot 2010. január 4-én. Élt hét évet.
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Sajnos semmilyen információt nem közöl a tartási körülményekről, ennélfogva lehetetlen megmondani, hogy mitől pusztulhatott el az aranyhal... A hazaszállítás során megsérülhetett, túl nagy hőingadozásnak lehetett kitéve, nem bírhatta az akváriumi körülményeket (amikhez már a másik hal esetleg hozzászokott), stb... számos lehetőség van. A másik aranyhal "buborékevése" alatt feltételezem azt érti, hogy néha, amikor a felszínre úszik "megkóstol" egy-egy buborékot - feltehetően élelemnek véli, ez normális viselkedés.
Legyen türelemmel, meglátja, holnap már jobb lesz a helyzet. Az új helyre kerülés komoly változás a kiscica életében, önmagában is egy nagy stressz, amit nem mindegyik tud egyformán feldolgozni magában. 1-2 nap után azonban, ha egészséges, már javulnia illenék ennek az állapotnak, és a cicának el kell kezdenie felfedeznie az új környezetét. Ha ez nem így lenne, meg kell mutatni állatorvosnak, mert lehet, hogy beteg, és emiatt bágyadtabb a kelleténél.