296. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
Az állatorvosi gyakorlatban napi rendszerességgel kell a betegeket altatni. Míg az emberek esetében sok beavatkozást el lehet végezni ébren is, helyi érzéstelenítés mellett (például: fogászati beavatkozások), az állatok esetében gyakran altatásban kell ezeket megtenni. Időről időre felmerül a gazdikban, hogy "biztonságos dolog-e az altatás?"
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Több dolog is lehet. Egyszerűbb esetben valamilyen bakteriális eredetű bőrgyulladás. Próbálja meg kezdeni pl. Neogranormon piros kenőccsel. Ha nem javul, keressen egy nagyobb állatorvosi intézményt a közelében, ahol bőrgyógyászatban jártasabb kollégát is találhat. Szóbajön a plazmasejtes pododermatitis is, de ezt kép alapján nem lehet megítélni. Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Kedves Gazdi! A kutyus nagy valószínűséggel allergiás és ezért viszket szinte állandóan a bőre ( mivel a külső élősködők jelenléte már kizárható az elmondottak alapján). Jó lenne ezt vérteszttel ( össz-IgE szint méréssel) bizonyítani, majd utána vérből pontosan kimutatni, hogy milyen pollenekre, penészspórákra, poratkákra, ételekre allergiás ( Spot Platinum Allergia tesz). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer Kutya allergia, allergiás bőrbetegség A kutya is lehet allergiás? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Egy elhullott állat halálának az okát találgatással nem lehet megmondani, ehhez mindenképpen fel kellett volna boncoltatni. Ha ez nem történt meg, akkor lehet ugyan sok mindenre gondolni, sok mindent sorba venni, de bizonyíték így egyikre sem lesz. A leírtak alapján elég gyorsan ment el ez a kutyus, és viszonylag kevés értékelhető tünetet produkált, így még nehezebb gondolkozni a történteken. Ebben a fajtában a súlyos szívbetegségek elég gyakoriak, így ez sem zárható ki okként. De ahogy írtam is az előbb, ez is inkább csak okoskodás. Arra a kérdésre pedig, hogy helyesen járt-e el az állatorvos, amikor hazaküldte Önöket, végképp nem lehet jól válaszolni.