296. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
Az állatorvosi gyakorlatban napi rendszerességgel kell a betegeket altatni. Míg az emberek esetében sok beavatkozást el lehet végezni ébren is, helyi érzéstelenítés mellett (például: fogászati beavatkozások), az állatok esetében gyakran altatásban kell ezeket megtenni. Időről időre felmerül a gazdikban, hogy "biztonságos dolog-e az altatás?"
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Ha már 3 napja nem evett a madár, ez már magyarázat a halál okára. A madaraknak rövid bélcsatornájuk, gyors emésztésük van. Ha napokig erős olajszag volt, akkor talán ki kellett volna vinni a papagájt a helyiségből. Okozhatta a halálát a nyelőcsőbe került idegen tárgy, vagy keresztbe fordult nagyobb mag is.
Talán atkás, de lehet hiánybetegség is. Változatos étrenddel javulni szokott, de érdemes kezelni atkaölő szerrel is. Többfélét lehet kapni kisemlősök részére.
Nem jó ötlet! A terhes anya, újszülött gyerek és a macska ügyében több a babona és a tévhit mint a jelen tudományos ismeretek szerinti valóság. Ezek mögött a ´toxoplasmosis´ nevű fertőző betegség van, amit egy a macskát hordozójának használó parazita terjeszthet. Normál körülmények között emberre és állatra egyaránt veszélytelen, - kivétel ha az embert az első fertőzés pont a terhesség ideje alatt éri !!! A fertőzést akár az ember, akár a macska, csak is egyetlen egyszer kaphatja el, mert ezt követően teljes mértékben immunissá válik. A fogamzásképes korú nők 40 %-a már korábban, észrevétlenül átesett a fertőzésen, és jelenleg a terhes nők 0,2 % kapja el a fertőzést a terhesség ideje alatt. A macskától egy vérvétel és annak analízise 100 % biztonsággal választ adhat arra, hogy volt már ilyen fertőzése vagy nem. (Az emberi vér analízise az emberről, úgy szintén !) Amennyiben a macska vérében nincsenek az immunitást jelző antitestek, akkor sem indokolt az elvitele, ugyan is az esetleges fertőzés egyetlen útja, hogy a macska szervezetét a parazita tojásai az ürülékén keresztül hagyják el és ebből kerülhetnek át az emberre. Amennyiben nem Ön tisztítja az almot, vagy gumikesztyűt használ és az alomban nem szárad ki az ürülék, akkor gyakorlatilag a parazita tojások nem jutnak el az Ön szervezetébe és nem kapja el 9 hónap alatt sem a fertőzést
Tisztelt kutyatulajdonos! Valószínűnek tartom, hogy a könnytermelő mirigyek fordultak ki a kutyus mindkét szemén a szemzugban és nem a könnycsatornái. Természetesen műtéti úton gyógyítható a betegség, amelynek árát mindig a vizsgálat után, az állapottól függően tudják közölni.
A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyáknak vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi el őket még ma (vasárnap) állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!