306. Akvárium karbantartás: ilyen a jó akvárium világítás
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A halak megfelelően megszervezett etetésétől nagyban függ élettani fejlődésük, párosodási képességük és az utódok minősége. Nem szabad elfelejteni, hogy minden halfaj különböző eledelt igényel. Biológiai és ökológiai jellemzők szerint, a legtöbb akváriumi díszhal gerinctelenekkel, halakkal (a ragadozók), valamint különböző mikro-és makro növényzettel táplálkoznak.
A betegséget a zsírszövet fejlődése jellemzi a díszhalak belső szervein és savós hártyáján, valamint parenchyma szervek zsíros elfajulása.
A fentieket okozhatják nem megfelelő tartási körülmények, valamint betegség is. A teknős vizét 26-28 fokosra kell beállítani. Nappal égjen egy melegítőlámpa is. Ha így nem kezd el enni rendesen 2-3 napon belül, akkor állatorvoshoz kell vinni! Ilyen hideg időben a szállításnál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. A teknős főleg egész kis halat, kevés vízicsigát kapjon enni, ez számára a legmegfelelőbb táplálék.
Kamilla tea helyett a kezelő állatorvos sürgős felkeresését javaslom.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A hasmenés többféle betegség tünete is lehet (bélgyulladás, táplálék intolerancia, paraziták, stb.). Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi van a háttérben. Ehhez szükség lehet bélsár- és vérvizsgálatra is. A legjobb, ha felkeresik a kezelő állatorvost.
A lakásokban tartott papagájok vedlése általában folyamatos tollváltás, de előfordulnak intenzívebb időszakok is. A jelen tollhullás oka is ez lehet. Amennyiben a madár kóros mértékben, nagyobb egybefüggő testfelületen kopaszodni kezdene, akkor forduljon állatorvoshoz.