306. Akvárium karbantartás: ilyen a jó akvárium világítás
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A halak megfelelően megszervezett etetésétől nagyban függ élettani fejlődésük, párosodási képességük és az utódok minősége. Nem szabad elfelejteni, hogy minden halfaj különböző eledelt igényel. Biológiai és ökológiai jellemzők szerint, a legtöbb akváriumi díszhal gerinctelenekkel, halakkal (a ragadozók), valamint különböző mikro-és makro növényzettel táplálkoznak.
A betegséget a zsírszövet fejlődése jellemzi a díszhalak belső szervein és savós hártyáján, valamint parenchyma szervek zsíros elfajulása.
Üdvözlöm! Azonnal vízcserét kell, illetve fertőtleníteni mindent (talaj, kimászó, kövek) úgy, hogy ki kell főzni. A teknőst langyos vízzel mossa le alaposan. Nem látok képet, de elképzelhető hogy a teknősben élősködnek. A bélférgek pl a széklettel ürülnek, lehet, hogy azok. Figyeljék a vizet, ha feltűnnek újra, akkor orvoshoz kell vinni és ő majd megcsinálja a féreghajtást. Az utólag küldött videóból kiderül, hogy csak egy ártatlan szúnyoglárva látható. Teljesen ártalmatlan, de javaslok egy vízcserét, az esetleges további peték és ebből adódóan a kikelő kellemetlen szúnyogok miatt! A vízi teknősök eltitkolt betegsége
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Az ilyen szimmetrikus szőrhullásnak általában hormonális oka van: cukorbetgség, pajzsmirigy túlműködés vagy Cushing-kór. Ritkábban allergiás eredetű. A pontos diagnózishoz vérvizsgálat szükséges és annak erdménye alapján célzottan lehet kezelni. Cukorbetegség - tünetei A cukorbetegség első jelei macskáknál Kutyák és macskák pajzsmirigy betegségei Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás
Kedves Brigitta! Sok okosat sajnos nem tudok válaszolni. Ezt a jelenséget, tünetet nagyon nehéz lesz a valós nevén megnevezni. Szóba jöhetne az epilepszia, de azért az elég tipikusan szokott jelentkezni. Szóba jöhet anyagcsere zavar (betegség), ami megváltoztatja a sejtműködéseket. Nagyon alapos vérlabor vizsgálatot javasolnék elvégeztetni, de nem csak a szokásos "rutint", hanem speciális dolgokat is meg kellene nézetni (pl. kálcium, magnézium, egyéb ionok, hormonok, stb), mert ezek eltérései is okozhatnak ilyesmit. Érdemes lehetne esetleg az Állatorvostudományi Egyetem Klinikáját is felkeresni, ott sok okos állatorvos dolgozik, akik járatosabban a különlegességekben,mint az átlag praktizálók. De tudniuk kell, hogy sajnos azzal az eredménnyel is záródhatnak a vizsgálatok, hogy nemigen derül ki semmi.