306. Akvárium karbantartás: ilyen a jó akvárium világítás
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az akvárium helyes és megfelelő megvilágításával megfelelő hidrokémiai üzemmód jön létre az akváriumban, és optimális feltételek alakulnak ki a növények és a díszhalak számára.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A halak megfelelően megszervezett etetésétől nagyban függ élettani fejlődésük, párosodási képességük és az utódok minősége. Nem szabad elfelejteni, hogy minden halfaj különböző eledelt igényel. Biológiai és ökológiai jellemzők szerint, a legtöbb akváriumi díszhal gerinctelenekkel, halakkal (a ragadozók), valamint különböző mikro-és makro növényzettel táplálkoznak.
A betegséget a zsírszövet fejlődése jellemzi a díszhalak belső szervein és savós hártyáján, valamint parenchyma szervek zsíros elfajulása.
Őszinte válaszom, hogy ez egy amolyan patthelyzet! De! A fogkövek eltávolítása (szerintem) azért nem egy műtét, bár ahhoz, hogy ezt rendesen el lehessen végezni, a kutya enyhe altatása valóban szükséges. De ez sem kivitelezhetetlen, ha kellően odafigyelnek rá az altatásnál. Esetleg előtte érdemes egy vérvizsgálatot elvégeztetni és megnézetni néhány enzim értékét (főleg a májműködésre tekintettel), és ha jók az eredmények, szerintem nem kellene ettől annyira félni!
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
Kedves Érdeklődő! A 7-8 éves hullámos papagáj még nem öreg, nem ritka a 15-18 éves példány sem. Más a helyzet, ha valamilyen betegség éri utol, ilyenkor kell a szakértő kivizsgálás. A különféle mézes rudakat nem javaslom, az étkeztetésében a legegyszerűbb szükségleteket kell biztosítani. Alapvetően magevők, kevés zöldeleséggel minimális gyümölcsfogyasztás mellett. Változatos összetételű, egy évesnél nem régebbi apró magokból álló magkeverék, naponta pár szál fűféle, pitypanglevél, vékony szelet alma, a mézes rudaknál jobban fogja szeretni a csumízt (más néven fürtös köles). Egy kis tálban legyen előtte ásványianyag keverék, optimalizált kalcium, foszfor összetétellel. Amikor vedlési időszak van, vagy csak méregtelenítésre van szüksége, a madár olyankor fogyaszt belőle. Az állatkereskedésekben kapható, vízben oldható vitaminkészítményekből havonta pár napig lehet az ivóvízbe cseppenteni adagolási előírás szerint. Nyáron pár csepp almaecet is mehet az ivóvízben (1:100 arányban) a melegben felgyorsuló baktérium feldúsulást megelőzendő. A Macskáktól elkapható fertőzések közül leginkább a férgességgel lehet számolni, ami miatt évente kb. 2 alkalommal legalább Ivermectin spot on light készítménnyel kezelni kellene.
A kutya fogazata a ragadozó életmódhoz alkalmazkodott, ezért ha egy kisebb darab latörik akkor is megfelelően működik tovább. Ha nagy darab törik le és a fogmeder begyullad, akkor ki kell húzatni a beteg fogat.
Először is azt javaslom hogy minél előbb keressenek fel egy egy állatorvost,vizsgáltassák meg a kutyát, és ha az egészségi állapota megengedi akkor az oltást is be lehet adni. Igazán komoly következménye csak annak van, ha az oltatlan kutya esetleg megharap valakit. Akkor teljesen jogosan tetemes büntetésre számíthat.