311. Milyen a macskabarát háztartás?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Sok kutyatartó elutasítja az ivartalanítást. Rengeteg mítosz kering a kutyák nemzőképtelenségével kapcsolatban, és a legtöbben nem hajlandóak elfogadni az orvosok véleményét. Nem tudják, hogy az első tüzelés előtt ivartalanított szuka kutyáknál jelentősen csökken a mellrák kialakulásának esélye.
A kutya olyan állatfaj, amelynek egyedei igencsak hajlamosak arra, hogy mindent (bármit) felegyenek egyetlen szempillantás alatt, ha erre módjuk és lehetőségük van (és a gazdi nem figyel eléggé). Ilyenkor gyakran lesz ettől gyomorhurutjuk (emberi fogalmakkal gyomorrontásuk). Mindazok a "produkciók", amiket leírt,, ennek a jellegzetes velejárói, a hányás pedig az öngyógyítás jó eszköze. Akárcsak az is, hogy ettől látványosan meggyógyulnak. Véleményem szerint nincs sok aggódni valója, legfeljebb annyit tehet az ilyen események ritkítása érdekében, hogy jobban figyel arra, hogy hol jár az orra és a szája, és igyekszik megelőzni, hogy olyasmit is felegyen (lenyeljen), amit esetleg nem kellene. Mit tehetünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Kedves Vivien! A leírtak alapján én majdnem biztosra veszem, hogy valamilyen fizikai betegség áll a háttérben, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa meg a cicát állatorvossal! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu mobil: +36 (20) 928-4425 Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Kedves Hölgyem/ Uram! Sokszor ha dudor van a nyuszin, abban genny van. A nyusziknál ez a tályog szerű valami nagyon sűrű- általában csak mútéti úton lehet eltávolítani, és legtöbbször míg a gyulladás fennáll, antibiotikumot kell kapnia. Nem tudom, hogy ez ilyen valami volt-e, vagy valami más. Bár a képen egyértelműen valami más van. Újratermelődik ez a valami a dudorban? Esetleg ismét meg lett nyitva műtétileg? Sajnos vagy nem sajnos, de ilyen képződménnyel még nem találkoztam. Esetleg érdemes lenne megőrizni ha legközelebb is kiszednek belőle valami hasonlót, és bevizsgáltatni valakivel. Jobbulást a nyuszikának
Természetesn azt javaslom hogy vigyék el állatorvoshoz aki majd megvizsgálja ha kell labor vizsgálatot is végez/tet/ és ez alapján megállapítja hogy van-e valamilyen betegség és szükséges-e gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Ha egy tengerimalacon betegség tünetei látszanak az sajnos nagyon nem jó jel, mert ameddig csak tudják titkolják, ha rosszul vannak vagy betegeskednek. Ha a malacka egyedül van tartva, akkor az is lehet, hogy csak a magányba betegedett bele. De mindenekelőtt el kellene őt vinni egy általános kivizsgálásra egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvoshoz. Ha az orvos szerint egészséges, akkor meg kellene próbálni társat találni neki, egy pici lányka, vagy ivartalanított hím malacka személyében.