321. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
Az állatorvosi gyakorlatban napi rendszerességgel kell a betegeket altatni. Míg az emberek esetében sok beavatkozást el lehet végezni ébren is, helyi érzéstelenítés mellett (például: fogászati beavatkozások), az állatok esetében gyakran altatásban kell ezeket megtenni. Időről időre felmerül a gazdikban, hogy "biztonságos dolog-e az altatás?"
A modern altatási technikák alkalmazásával az állatok élete nincs veszélyben a műtőasztalon. De vajon mi a helyzet műtét után?
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)
Kedves Kérdező! A kutyáját mindenképp vigye el állatorvoshoz, és azt a gyógyszert adja neki, amit majd az állatorvosa felír a számára. A köhögésnek számos oka lehet az allergiától kezdve a szívférgességig, mindenképpen orvosi kivizsgálás szükséges!
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.