321. Miló Viki új szerelme egy bullterrier
Miló Viki szerelembe esett. No nem úgy, ahogy sokaknak az eszébe juthatna, hiszen Vikit egy kis apró élőlény bűvölte el, aki nem más, mint a Belfi névre hallgató bullterrier kölyök.
Miló Viki szerelembe esett. No nem úgy, ahogy sokaknak az eszébe juthatna, hiszen Vikit egy kis apró élőlény bűvölte el, aki nem más, mint a Belfi névre hallgató bullterrier kölyök.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A bélcsavarodásnak kifejezett tünete lehet a folytonos öklendezés, felfújódás, hányás és a széklet hiánya. Az agaraknál fokozottabban kell figyelni és ha a gyanú felmerül, hogy nincs jól a kutya orvoshoz kell vinni. A mi agaraink is jóformán csak izomból és csontokból állnak, nincsenek tartalékaik amivel átvészeljenek egy súlyosabb betegséget. Séta után, vagy kiadós futás után nem szabad azonnal enni adni nekik. Igyanak és nyugodjanak meg aztán egyenek. Ha nagyon kapkodva és gyorsan esznek egyszerre túl nagy mennyiséget az is okozhat bélcsavarodást. Ezért van, hogy egész nap hagyunk tápot a kutyák táljába had egyenek ha jól esik nekik ( kivéve utazás és versenyek előtt ), hogy ne egyenek kapkodva és kiéhezve este az etetési időnél. Mert a kapkodás komoly bajt okozhat.
Sajnos látatlanban csak annyit tudok mondani, hogy mindenképpen jó lenne egy halakhoz értő állatorvossal megnézetni (esetleg egy hozzáértő állatkereskedővel), hogy megfelelő gyógyszeres kezelést tudjon javasolni. A fehér pöttyök darakórra utalnának, de a leírás "összeálló piros pici pöttyeit " nem értem, illetve nem tudom mire utalhatnak.
A törvény csak a kutyák veszettség elleni oltását írja elő, tehát e szerint egy macskának sem "kell"oltás. Kijáró macskák gazdájának nyomatékosan szoktuk ajánlani több betegség elleni védőoltás beadását. Ha egy macska csak és kizárólag a lakásban él, akkor sokkal kisebb az esélye annak, hogy megfertőződik, de nem kizárt. Balszerencsés esetben egyes fertőzéseket akár cipőtalpon is hazavihetünk. Előfordulhat továbbá, hgy macskánk mégiscsak kijut a lakásból ( nyaralás, állatorvosi vizit, megszökés) és ilyenkor is jobb ha védelmet élvez egyes betegségek ellen. A dohányfüst beszívása által ugyanúgy passzív dohányos a macska is, mint az ember, tehát igen, káros.
Kígyók várható életkorát számtalan tényező befolyásolja (tartási körülmények, betegségek, származás, stb). Az óriáskígyók viszonylag hosszú ideig elélhetnek fogságban, különösen ha számukra megfelelőek a tartási körülmények. Ideális esetben a szivárványos boa 20-30 évig is élhet fogságban.
A madarak környezete hatékonyan mentesíthető az élősködőktől, például a patikákban kapható Neostomosan készítménnyel is. Megfelelő hígításban ez a pávákra is használható. A papagájokra inkább a hosszantartó hatású spot on készítményeket javaslom. Saját parkunkban jelenleg, a madarak méretétől függően az Ivermectin (1 csepp 500g), vagy Ivermectin light készítményeket alkalmazunk. Olvass tovább! A 10 leggyakoribb hullámospapgáj betegség